Byl jsem tobruckou krysou

Byl jsem tobruckou krysou https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68833/mid_byl-jsem-tobruckou-krysou-SL1-68833.jpg 5 11 2

Kniha představuje libereckého rodáka Stanislava Hněličku, legionáře od Tobruku a Dunkerque, který byl vyznamenán dvěma Československými válečnými kříži, nejvyšším státním českým vyznamenáním Řádem Bílého lva (říjen 2007) a mnoha dalšími medailemi. Nejen českými, ale také francouzskými a polskými. Publikace přibližuje osudy plukovníka Hněličky od jeho narození v severočeské metropoli, přes útěk do čsl. armády na Západě, jeho bojovou činnost i pestré a často trudné osudy po ukončení války. Kniha není přísně historickou studií. Život legionáře Hněličky se před čtenářem odvíjí ve formě rozhovoru, který s ním v zimě a na jaře 2008 vedl spisovatel Jan Šebelka.... celý text

jprst
30.10.2020 5 z 5

Netradičně pojatý životopis libereckého rodáka Stanislava Hněličky. Forma rozhovoru, který s ním vede autor knihy, výrazně zvyšuje čtivost a poutavost.

čekanka13
19.02.2014 5 z 5

Zajímavé čtení. Kniha je psaná formou rozhovoru s válečným veteránem Stanislavem Hněličkou, který v roce 1940 (v 17 letech) utekl z okupovaného Československa a 5 let bojoval na různých bojištích 2. světové války.