Parker láká krysy

Parker láká krysy https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179343/parker-laka-krysy-179343.jpg 3 2 1

trudoš
02.02.2017 2 z 5

Přestože je sešit označen jedničkou, rozhodně se nejedná o začátek letité německé série parodující anglické kriminálky. S tím souvisí hlavně to, že s postavami a vztahy mezi nimi, se člověk musí popasovat sám, protože s úvodním slovem nakladatel čas neztrácel. Tedy ne, že by šlo o složitou vědu - Butler Parker je staromódní sluha lady Agathy, namyšlené a nepříliš důmyslné nadšenkyně detektivek, jenž svou neopatrnou zaměstnavatelku tahá z problémů všeho druhu, aniž by ona sama byť jen zaregistrovala nějaký jeho příspěvek k akci. On sám je pak zábavnou kombinací Saturnina, Jamese Bonda a pana Tau.
Samotná zápletka konkrétně tohoto příběhu je až dětinsky prostinká a v rámci rozsahu i zbytečně natahovaná. A právě ta průhlednost mi vadila nejvíc, k čemuž přispěla neschopnost Manfreda Wegenera vyhnout se logickému lapsu, čistě jen proto, že byl líný. Humorná stránka je jinak na drobně laciné úrovni, ale funkční. Snad jen, že opakující se fráze působí jako historie Baťovy továrny na cvičky.

Manfred Wegener
německá, 1935 - 1999