Buk Book: Och Charles Bukowski

Buk Book: Och Charles Bukowski https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/149238/buk-book-och-charles-bukowski-149238.jpg 4 18 2

Stručné shrnutí literární i životní dráhy amerického spisovatele a básníka Charlese Bukowského. Kniha Jima Christyho nabízí zajímavý pohled na fenomén Charles Bukowski. Autor v ní mapuje životní cestu a literární tvorbu jednoho z nejznámějších undergroundových spisovatelů Ameriky druhé poloviny 20. století. Text je doplněn dnes již téměř kultovními fotografiemi Clauda Powella.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Pragma

The Buk Book-musings on Charles Bukowski , 1997

Shindo
03.12.2017 3 z 5

Knihu som si kúpil až po tom, čo som sa do Bukowskeho kníh riadne zažral a úprimne, pomohla mi zmeniť naňho názor a zistiť súvislosti, ktoré som dovtedy nevedel. Chlap, ktorý sa navonok prezentoval ako životom bitý ochlasta mal v skutočnosti náročný život (hlavne detstvo). Jediné, čo mi vadilo, bola istá monotónnosť fotiek - na väčšine Buk v tričku a trenkách v rôznych polohách.

Alseri
10.04.2016 4 z 5

Zaujímavé čítanie, trochu rozhárané, trochu nesúvislé... Chýbalo mi geografické ukotvenie (mestská časť zmienená, ale mesto nie) a trošku viac objektivity. Ak by som však bola Bukowského dopisovateľkou, zjavne by som aj ja trpela pocitom, že o ňom viem všetko :) Každopádne, milovníci Hanka sa určite potešia drsným príbehom z jeho života, aj "surovým", zato však umelecky hodnotným fotografickým portrétom.

Autorovy knížky

Jim Christy