Budu zářit

Pojítkem mezi příběhy několika lesbických žen na přelomu režimů v Čechách je postava Idy. Ve chvíli, kdy se přistěhuje se svojí rodinou do východočeské Chocně, se její život začne plynule propojovat s tím Darjiným. Pro Idu jako ženu alkoholika se přátelství s Darjou stane klidným zázemím. Když se však Darja rozhodne odstranit Ivana z cesty k Idě, vztah těchto dvou žen nabere tragický konec.Čtenář se s Idou znovu shledává až v době, kdy stereotypně žije sama a poměrně prázdným životem. Za trochu zvláštních okolností se jednoho večera seznámí s o pět let mladší Junou, která opustila nevhodným způsobem svůj domov. Zprvu nepřístupná Ida se po čase znovu rozhodne pro vztah se ženou. Pozitivní ladění druhé z povídek výrazně podkresluje epizoda s pětačtyřicetiletým Oldřichem, se kterým mladá Juna naváže vřelé přátelství, a ve kterém spatří možné řešení Idina skrytého stesku po dítěti.....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26103/budu-zarit-26103.jpg 319
Žánr:
Novely, Literatura česká
Vydáno:, Eroika
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
dark.ma93
01.07.2014

Téma je to pěkné, nebojí se dotýkat citlivých věcí. Souhlasím, že styl psaní by mohl být lepší a víc propracované pasáže, víc pocitů hrdinek do toho vepsat. Naopak manželství Idy je popisováno až moc. Konec nevím, co k němu říct. Přijde mi, že kniha je snad nedopsaná, najednou byl v ději konec. Jinak však 4 hvězdy za téma a reálný odraz života gueer. Víc knih od autorky!

Sailorette
17.04.2014

Nápad a téma jsou dobré, ale kniha není napsána moc čtivě, většina zásadních situací není uvěřitelná, hlavní postavy jsou značně nesympatické a neřekla bych, že to byl záměr. Konec je takový zrychlený a divný, nemám z té knihy dobrý pocit.


Štítky

lesbičky

Autor a jeho další knihy

Edita Svatošová

Edita Svatošová
česká, 1987

Uživatelé mají knihu

v Přečtených30x
v Knihotéce5x
v Chystám se číst6x