Budu zářit

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pojítkem mezi příběhy několika lesbických žen na přelomu režimů v Čechách je postava Idy. Ve chvíli, kdy se přistěhuje se svojí rodinou do východočeské Chocně, se její život začne plynule propojovat s tím Darjiným. Pro Idu jako ženu alkoholika se přátelství s Darjou stane klidným zázemím. Když se však Darja rozhodne odstranit Ivana z cesty k Idě, vztah těchto dvou žen nabere tragický konec.Čtenář se s Idou znovu shledává až v době, kdy stereotypně žije sama a poměrně prázdným životem. Za trochu zvláštních okolností se jednoho večera seznámí s o pět let mladší Junou, která opustila nevhodným způsobem svůj domov. Zprvu nepřístupná Ida se po čase znovu rozhodne pro vztah se ženou. Pozitivní ladění druhé z povídek výrazně podkresluje epizoda s pětačtyřicetiletým Oldřichem, se kterým mladá Juna naváže vřelé přátelství, a ve kterém spatří možné řešení Idina skrytého stesku po dítěti.....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26103/budu-zarit-26103.jpg 323
Žánr
Novely, Literatura česká
Vydáno, Eroika
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Budu zářit

Přidat komentář
MacinkaCz
03. května

Mě se příběh moc líbil, ačkoliv se to nečetlo úplně nejlíp.

dark.ma93
01.07.2014

Téma je to pěkné, nebojí se dotýkat citlivých věcí. Souhlasím, že styl psaní by mohl být lepší a víc propracované pasáže, víc pocitů hrdinek do toho vepsat. Naopak manželství Idy je popisováno až moc. Konec nevím, co k němu říct. Přijde mi, že kniha je snad nedopsaná, najednou byl v ději konec. Jinak však 4 hvězdy za téma a reálný odraz života gueer. Víc knih od autorky!


Sailorette
17.04.2014

Nápad a téma jsou dobré, ale kniha není napsána moc čtivě, většina zásadních situací není uvěřitelná, hlavní postavy jsou značně nesympatické a neřekla bych, že to byl záměr. Konec je takový zrychlený a divný, nemám z té knihy dobrý pocit.

Doporučujeme

Taneční hodiny pro starší a pokročilé
Taneční hodiny pro starší a pokročilé
Krysař
Krysař
Slavnosti sněženek
Slavnosti sněženek
Národní třída
Národní třída

Štítky

lesby

Autor a jeho další knihy

Edita Svatošová
česká, 1987

Kniha Budu zářit je v

Přečtených35x
Knihotéce5x
Chystám se číst6x