Budhův rubín

Budhův rubín https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70728/budhuv-rubin-70728.jpg 4 3 2

V románu podnikají hrdinové dobrodružnou cestu letadlem nového typu.Při uragánu se stroj zřítí v neznámé oblasti u rozvalin tajemného města.Brzo narazí i na nebezpečné zločince.Vyjde najevo,že pátrají po velkém pokladu a ohrožují ztroskotané letce.Ti v tajuplném prastarém chrámu objeví rubín,který cestu k pokladu popisuje a oni jej nalézají.Ale jak ho dopravit do civilizace? Když už se zdá,že přichází záchrana,vše znovu vyústí do nebezpečné situace....... celý text

Turlogh
04.02.2021 3 z 5

Dobrodružný letecký román z prostředí Indie. Psáno čtivě, napínavě, byť poněkud naivně. Těžko lze věřit tomu, že dva hoši, dvanáctiletý Petr a osmiletý Tom, dokáží více než dospělí muži, nikdy neprojeví obavy a přemohou v podstatě sami bandu gangsterů. Takže řekl bych, že toto dobrodružství jest poněkud přehnáno a je dosti nedůvěryhodné. Howgh.

Finn123
16.04.2016 5 z 5

Dobrodružná kniha pro mládež.Velmi atraktivní.Zřícení letadla,tajemné rozvaliny opuštěného města,napínavé pátrání v troskách chrámu,poklad,plno nebezpečí ,nečekaný zvrat v ději,když už vše vypadá v nejlepším pořádku,děti v ohrožení stejně jako jejich dospělí průvodci...Krásně se to čte,jen ti dětští hrdinové se chovají tak rozumně,že bych jim 10 let věku přidal.Ale vzhledem k tomu ,že kniha byla psaná v době naší okupace za druhé světové války,chtěl možná spisovatel zdůraznit skutečnost,že i děti mají být statečné.Spolu s Tajemstvím starého hradu asi nejlepší autorova kniha pro mládež .Ale číst ji mohou i starší generace,protože tak hezké příběhy je škoda neznat.

Zdeněk Vojtěch Peukert
česká, 1907 - 1982