Bubáček

Lukáš má rád pohádky o strašidlech. Ale všechny už mu maminka před spaním vyprávěla. Co teď? Musí vymyslet nějakou novou – o Bubáčkovi. Tatínek ho Lukášovi pak pěkně nakreslil. Když se však Lukáš druhý den ráno probudí, Bubáček je pryč! Večer, když smutný Lukáš už leží v posteli, se v pokojíčku něco šustne… Kdopak to asi je?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/106307/bubacek-jvK-106307.png 4.342

Bubáček 1.

Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha Bubáček

Litocha
09.09.2020

Posloucháno jako audiokniha. Dítě sice poslech vyžaduje opakovaně, ale já z knihy zdaleka tak nadšená nejsem. Jednak mě příliš nezaujal projev Ilony Csákové (ale ani z obrázků Lucie Dvořákové v knižní podobě bych nebyla nadšená, s touto ilustrátorkou se bohužel míjím), jednak mi na autorce trochu vadí ta okatá snaha poučovat a vychovávat. Mám raději, když to z textu tolik netrčí (aspoň je potom s dítětem o čem povídat). Pokud ale při každé příležitosti nezapomene zdůraznit, že je třeba si mýt ruce, udržovat věci v čistotě, jíst ovoce a zeleninu, chodit do přírody..., začne mi ta didaktická složka znechucovat příběhovou.

Laurinka1000
10.04.2020

Moc se mi líbí Bubáček

Katka.N3
19.01.2020

Jednoduchý a hezký příběh pro malé čtenáře i nečtenáře, který mé děti zaujal. Dokonce si šly po přečtení knížky kreslit svého bubáčka:-)

Greengrass
02.08.2017

SPOILER!!!!!!

Jednou v noci maminka vymyslela pohádku pro Lukáše. Byla to pohádka O Bubáčkovi. Druhý den chtěl tatínek něco malovat. A Lukáš chtěl namalovat Bubáčka z pohádky. Namaloval ho krásně modrého. V noci Bubáček ožil a zmizel z výkresu. Lukáš chtěl, aby se Bubáček vrátil. Výkres se mu zdál prázdný. Tak pro Bubáčka přimaloval stoleček a postýlku. V noci se Bubáček vrátil. Lukáš měl nového kamaráda.

MartinaF
20.01.2017

První díl zatím k třídílné sérii. Jako obvykle byl příběh krásný, zajímavý a mladší dcerku bavil. Bubáček se nám opravdu líbil.

radus
27.09.2016

Jednoduchý příběh s jednoduchým dějem doplněný pěknými obrázky, to je přesně knížka pro začínající čtenáře.