Brusle královny holandské

Tento fantasticky laděný román patří k autorovým nejlepším dílům. Autor zde čerpal z dávných belgických zkazek a legend, které uchopil svým expresionisticky barvitým jazykem. Výsledkem je historicky zabarvené vyprávění s prvky moderní literatury, text pramenící z hluboké a bohaté imaginace autorovy, příběh s tragickými, humornými i ironickými pasážemi, kniha zcela mimořádná a dodnes velice živá. (https://vltava.rozhlas.cz)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/283965/brusle-kralovny-holandske-YwA-283965.jpg 3.96
Romány, Historie
Vydáno, Družstevní práce

Les patins de la reine de Hollande, 1901

Kniha Brusle královny holandské

Ales.BD
09.05.2019

Putování chůvy a zchudlé šlechtičny za osudem, podivná místa, ďábel, smrt, k tomu brusle. Fantaskní guláš, který mě bohužel vůbec nezaujal a ani pěkné rozhlasové zpracování tomu nepomohlo.

olga8832
26.02.2019

Až na pointu, která mi přijde nevěrohodná, je to mimořádně nádherný příběh co do barvitosti středověkých kulis i jazyka.
V audiu s přednesem pana Preisse a dam Tesařové a Elsnerové je to velmi dojemné.

Clarabel
25.02.2019

Brusle královny holandské jsem poslouchala jako audioknihu - moc se mi líbila. Zajímavý děj, zvláštní atmosféra, krásný jazyk. Určitě má knížka něco do sebe a stojí za přečtení. Pointa byla skoro až tragikomická, ale dala se čekat.

palka452
22.02.2019

Báje a pověsti...

rozhlasové zpracování

Eugene A.G. Demolder
belgická, 1862 - 1919

všech 7 knih autora

Kniha Brusle královny holandské je v