Brno #4

Brno #4 https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/457632/mid_brno-4-gDK-457632.jpg 4 10 4

Skvělé čtení pro všechny Brňáky - netradiční průvodce po trati brněnské tramvaje č. 4. Popisuje zastávky z Obřan na Kraví horu, zajímavá místa, osobnosti a akce v jejich blízkosti. Něco z historie i ze současnosti. Kdo to byli Jošt Moravský, Rodion Malinovskij nebo Ladislav Pilka? Kde byla Švábka, Fričovka nebo káznice? Je s podivem, kolika místy denně procházíme a vlastně o nich mnoho nevíme. Je čas to napravit!... celý text

Claria21
21.12.2021 5 z 5

Jakkoli je to kniha, která přesně hraje na můj sentiment a lásku k tramvajím a občas se snaží být až moc vtipná, faktograficky je to supr. Časem právě kvůli specifickému humoru dost zestárne, ale já to všechno budu dalším generacím trpělivě vysvětlovat.

Heyhey
17.05.2021 5 z 5

Originální nápad, originální zpracování, originální cestopis.

tootsie
31.12.2020 4 z 5

Mne sa tento sprievodca páčil a som rada, že som si ho kúpila. Občas to síce autor na môj vkus trochu preháňal so snahou byť vtipný (niekedy na úkor zrozumiteľnosti), ale celkove to bolo príjemné čítanie, doplnené peknými ilustráciami a fotkami. Som ale asi trochu zaujatá, lebo na trase "štvorky" bývam, pracujem, chodím na prechádzky so synom, nakupujem... v podstate väčšinu života trávim niekde medzi zastávkami Obřany a Česká. A len tak na okraj, rada by som zmienila ešte pár ďalších zaujímavostí, ktoré sa už do sprievodcu nedostali. Napríklad taká ulica Černopolní pri zastávke Maloměřický most, lemovaná peknými tehlovými vilkami navrhovanými Bohuslavom Fuchsom, alebo komunitné centrum v budove bývalého kina a divadla Bio Sibiř, priamo na zastávke Náměstí Republiky. Alebo ja často návštevám ukazujem aj podľa mňa celkom vtipný pozostatok starej "píchačky" v bočnom vstupe do priemyselného areálu na ulici Valchařská (s veľkým nápisom "Jak dodržuješ pracovnou dobu ty?") :)

RH faktor
27.12.2020 1 z 5

Je to jaksi...inkoherentní...a ten "humor". Vcelku pěkný vizuál.

Brno tramvaje

2020  80%Brno #4