Astrid Parkerová má všechno v malíku

Astrid Parkerová má všechno v malíku https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/519367/bmid_astrid-parkerova-ma-vsechno-v-malik-821-519367.jpg 4 33 5

Bright Falls série

< 2. díl

Pro Astrid Parkerovou je jakékoliv selhání nepřípustné. Před rokem se rozešla se snoubencem a od té doby se soustředí na svou kariéru. Když dostane nabídku, aby se jakožto interiérová designérka ujala renovací penzionu Everwood, okamžitě po ní skočí. A nejen proto, že se má tenhle projekt vysílat v televizi jako součást populárního pořadu. Pro Astrid je Everwood ideální rozptýlení od zpackaných vztahů i příležitost, jak si konečně vydobýt uznání své panovačné matky. Jenže Astrid vůbec nepočítala s Jordan Everwoodovou, vnučkou majitelky penzionu a truhlářkou, která má mít společně s Astrid renovaci na starosti. Jordan nesouhlasí s žádným pokusem o modernizaci, který Astrid navrhne. Jordan je totiž za každou cenu odhodlaná udržet historii své rodiny co nejvíc nedotčenou, zvlášť když je její vlastní osobní život v troskách. A když Jordanino odhodlání přeroste v úplně malinkou sabotáž, která Astrid zvedne mandle, produkce pořadu Astrid a Jordan požádá, aby se v zájmu zábavy pro diváky do své vzájemné rivality trochu opřely. To by se ovšem ona rivalita nesměla postupně měnit v něco úplně jiného. V možnosti, kvůli kterým se Astrid bude muset rozhodnout, co pro ni znamená úspěch: život a kariéru, které se od ní očekávají… nebo život, jaký doopravdy chce?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fantom Print , conQueer

Astrid Parker Doesn´t Fail , 2022

Alethea_k
10.01.2024 5 z 5

Nestává se mi, aby se mi styl autora vryl okamžitě pod kůži a musela si přečíst novinku tak brzy po vydání. To samo už něco vypovídá. Styl psaní je úžasný, ať už člověk je nebo není součástí komunity, věřím, že si ty knížky užije. Tady ve druhém díle už bylo vidět, že cílovka jsou členové komunity, nicméně Jordan je za mě vážně postava z masa a kostí, dokážu si představit, že takoví lidé po světě opravdu chodí, totéž se týká Astrid nebo kohokoliv jiného. Už si ale nemyslím, že se jich na maloměstě sejde tolik :-) I když kdoví...
Každopádně knížka super, četlo se to zase samo, prožívala jsem s postavami emoce, to co se jim dělo, postavy mi přirostly k srdci. Velice originální je pro mě prostředí designu a návrhů bytů, snad nikdy jsem nic takového nečetla, profesní stránka postav byla velmi zajímavá. Delila se mi asi vryla víc pod kůži, tehdy jsem nevěděla vůbec co od knížky čekat. Tentokrát jsem šla na jistotu a ubralo to tomu to kouzlo. ALE! Těším se na třetí díl, doufám že u nás vyjde.

vandalindakova
08.11.2023 4 z 5

Volné pokračovaní romantické komedie Delila Greenová má všechno na háku je za mě stejně povedené, ne-li o chlup lepší, pro mě. Dostáváme stejné prostředí malebného amerického městečka, stejné postavy, které jsme si oblíbili už v první knize. Tentokrát se ale příběh točí kolem Astrid, a pokračuje přibližně tam, kde skončil v první knize. Astrid má všechno nařádkovaný, a ví, že pokud chce uspět, musí si to vydřít podle nějakých zásad. A podle toho se taky chová. Do toho potká truhlářku Jordan, která je impulzivní, potřebuje najít své já, ale zároveň si chce také prosadit svou. Z toho vzniká queer romantika plná pošťuchování, humorných momentů, ale i uvědomění. V druhé polovině jsou také smut scény, které jsou celkem dobře napsané a patří za mě k těm lepším, a není jich tam ani přehršel.
A rozhodně bych klidně brala další příběh z tohoto prostředí!

alzbeta4340
01.10.2023 4 z 5

Čtení mi šlo trochu ztuha. První příběh z Bright Falls o Delile se mi líbil o fous víc, jelikož byl zaměřený na různorodé čtenářské publikum. Tohle byla queer pohádka pro queer čtenáře. 3,5 hvězdičky

sabina3898
27.08.2023 5 z 5

A je to tady, věděla jsem, že to přijde ještě než jsem se začetla. Jsem naprosto a neodmyslitelně zamilovaná do Bright Falls. Delila a Claire jsou mým nej knižním párem nadále, protože byly první, ale Astrid a Jordan? Ty bláho. To bylo prostě zase boží. Už teď se nemůžu dočkat příběhu Iris.

lucy13
27.07.2023 5 z 5

Perfektní. Od knihy jsem dostala přesně co jsem očekávala a víc. Obě hrdinky si mě hned získaly. Astrid mě zaujala už v první knize série a Jordan je prostě miláček. Jejich rivalita trvala tak akorát a lehce přešla v zalíbení.

lesby, lesbismus LGBT, queer, LGBT+

2022  83%Delila Greenová má všechny na háku