Bratři bagři

Bratři bagři https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/108175/bratri-bagri-108175.jpg 3 7 3

Originální příběh tří bratrů bagrů – MURA, SURA a VURA – a jejich dobrodružství. Text Jiřího Macouna doplňují neotřelé ilustrace Lukáše Urbánka v grafické úpravě a sazbě Jakuba Kaše. Za svou předchozí spolupráci obdrželi Urbánek s Kašem mnohá ocenění.

Zuzni
14.01.2021 3 z 5

Příběhy o bagrech a strojích ve spojení s pohádkovými postavami syna (5) bavily moc. Jazyk byl na něho složitý (aneb pořád se ptal, co které slovo znamená) a fakta jsem se často přiučila i já. Takže teď jsem „cool“ máma, co ví, jak vypadá grejdr ????. Ilustrací by klidně mohlo být víc a doporučuju knížku prolistovat, protože na konci je např. slovníček. Podobnou knihu jsem ještě dětem nečetla, oceňuji nápaditost.

2bj
09.01.2018 1 z 5

Z mého pohledu strašně nudně napsaná knížka. Ale pětiletého to bavilo a k mému uzoufání si vždycky vybral večer právě tuhle.

dagmar7365
12.09.2017 2 z 5

Kniha byla pro mě poměrně velkým zklamáním. Ilustrace krásné, nápad, jak představit dětem různé stroje, co dělají taky, ale bohužel po obsahové stránce mi to místy připomínalo logopedické cvičení (...bratr bagr VUR....bratr bagr SUR....bratr bagr MUR), věty byly místy velmi krkolomné, kostrbaté a měla jsem občas dojem, že autor píše místo pro děti pro rodiče, kteří jim to budou číst, želbohu nijak zajímavě. 2 hvězdy jsou za ilustrace a nápad.

bagry

Jiří Macoun