Bratr a sestra

Bratr a sestra https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/1459/mid_bratr-a-sestra-8g4-1459.jpg 3 20 5

Většina lidí ví, odkud pochází, kam patří. David a Natálie nikoli. Vyrostli společně jako sourozenci, jsou silně závislí jeden na druhém. Každého ovšem porodila jiná matka. Na prahu čtyřicítky v nich zvítězí touha poznat své biologické matky. Není to jednoduchá cesta ani pro Davida a Natálii, není to ovšem stadné ani pro jejich partnery a okolí.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , BB art

Brother and Sister , 2004

Jája92
08.08.2023 3 z 5

Kniha pojednávající o adopci, ale napsána je poněkud těžkopádným stylem. Musím říct, že mi trvalo, než jsem se do knihy začetla.
Na druhou stranu oceňuji, že autorka se snažila psát na téma, které rozhodně není lehké. Minimálně v době, ve které dílo vytvořila.

maryzka
19.01.2020 4 z 5

Dobrá kniha o adopcích, které byli u nás dost tabu. Pamatuji si pouze na knihu ,, Cizí holka" nebo na druhou , ale bohužel mi uniká název, nebo nevím, zda o adopci není zmínka z knih ,, Stanislava Rudolfa. U nás to asi bylo dlouho tabu. Tady na této knize si člověk ověří, že to všechno záleží na lidech a jejich přístupu. Jedno dítě na to chtělo zapomenout, nebo se snaží oba dva a někdo třetí vnese do nich neklid. Pak jsou zklamaný nebo nevědí jak dál. Je pravda, že tato kniha někdy byla tak chaotická, že jsem se někdy musela vracet na jiné stránky, ale jako základ příběhu slušný.

LaCoccinelle
12.09.2017 3 z 5

Z počátku se mi nějak nedařilo se do knížky začíst. Průměrná oddychovka.

modranka
07.10.2013 5 z 5

Čo spôsobia adopcie detí - to je hlavná myšlienky skvelého príbehu. Z anotácie sa dozvedáme, že Natália a David sa rozhodli nájsť svojich biologických rodičov. Čo spôsobí ich rozhodnutie, netušia ani oni samy. Ako na ich rozhodnutie pozerá matka, ktorá ich vychovala? Ako otec, ktorý ich finančne zabezpečoval celý život? Čo životní partneri hlavných hrdinov a čo ich deti, ktorým do života vstupuje nová babička? Kde je odrazu ich miesto? A čo samotné biologické matky? Ako to zatrasie ich životmi, ich ďalšími deťmi, ich partnerskými vzťahmi?
To je hromada otázok, na ktoré myslíte počas čítania celého príbehu, a sú to práve odpovede na tieto otázky, ktoré vám nedovolia knihu len tak odložiť. Je to jedna z tých kníh, o ktorých premýšľate ešte niekoľko dní. A určite si položíte otázku, čo by ste robili na ich mieste vy sama/sám.
Príbeh je dôležitá sonda do medziľudských vzťahov opustených a adoptovaných ľudí. Toľko by som vám o tom písala, ale radšej si knihu prečítajte a pouvažujte sami. FAKT je to skvelá kniha. !!!

kika 13
31.10.2012 3 z 5

Pátrání po biologické matce je hlavní myšlenka příběhu.To není snadné pro nikoho koho se to v románu týká.Pěkná knížka.