Bradleyovi

Bradleyovi https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151032/bradleyovi-151032.jpg 4 15 3

Bradleyovi jsou slavný nezávislý komiks od neméně populárního tvůrce Peter Baggeho, tvůrce sérii Hate či Apocalypse Nerd, vítěze dvou cen Harvey Awards. Bradleyovi jsou příběhem disfunkční rodiny (inspirované rodinou tvůrce) - obtloustlý a líný otec, vzteklá matka a tři neschopné děti. V podstatě takoví mnohem brutálnější Simpsonovi. ... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Al dente

The Bradleys

martinstefko
02.09.2015 4 z 5

Tohle prostě mohl vytvořit jen někdo, kdo má hodně dobré pozorovací schopnosti. Více: http://www.comics-blog.cz/2015/08/983-bradleyovi-80.html

Kapis
25.11.2013 4 z 5

Ze začátku jsem z tohoto komixu pocítil silné zklámání, protože undergroundová byla pouze kresba, vtípky byly prvoplánově slabé, ale když jsem se dostal k pasáži, kdy mama Bradleyovic jebne láskyplně tatu Bradleyovic flaškou přes hlavu a pak ho chce v záchvatu rodinné sounáležitosti podřezat rozbitým zbytkem, u čehož mu zamilovaně do ouška šeptá "ty slizkej kozomrde", tak si mě jako rodina plně získali. Je až s podivem, jak dlouho jsem to četl, i když je to už od pohledu hodně ukecané, že mi to bude trvat tak dlouho jsem nečekal, ono je to totiž i docela chytré a přemýšlivé, k tomu se autorovi povedlo vyhnout morálním kázaním. Nakreslené je to v tom nejlepším duchu, člověk se při čtení pěkně uklidní, když nervové praskání očních bulv a frenetické cvakání tyranosauřími zuby obstárává autor. Obecná čeština k tomu sedne a komix dotváří, není zde vůbec rušivá, zde očividně patří. No a jelikož mě divoké eskapády ke konci už jaksi nepustily a docela mě zajímá pokračování, budu si ho muset co nejdříve pořídit.

Pupa
16.07.2013 4 z 5

vtipný, expresivní styl komiksové kresby; inventivní český překlad, jen redakčně by to mohlo být líp zvládnuté (čárky v redakci očividně nikdo neumí a stylové vrstvy se tu a tam taky trochu třískaly)

Peter Bagge
americká, 1957