Božena Němcová

Monografie se snaží na pozadí množství fakt obsáhnout v co největší šíři reálnou podobu Boženy Němcové a vyložit smysl jejího života postižením hnací síly jejího tvůrčího úsilí. Dílo vědecky fundované,které dokáže i dodnes obstát v konkurenci s ostatní životopisnou literaturou o Němcové. Edice vychází z posledního autorova znění a nepřihlíží k posmrtným vydáním, redigovaným M. Novotným, a nebere v úvahu ani dnešní stavživotopisného bádání o spisovatelce....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291670/bozena-nemcova-6Jh-291670.jpg 4.411
Literatura česká, Biografie a memoáry
Vydáno, Družstevní práce

Kniha Božena Němcová

LucyA7

Vzhledem k datu vzniku se kniha trochu hůře četla, vyžadovala opravdu soustředění. Přiznám se, že jsem ji četla jen díky TV seriálu, protože jsem se chtěla dozvědět víc. Kniha v tomto směru uspokojila mé očekávání. Věděla jsem, že spisovatelka prožila svůj život v bídě, ale byla jsem překvapena, jak surová bída to opravdu byla.

Boženka2

Moje oblíbená kniha o Boženě Němcové. Autor se zabývá jednak rozsáhlým dílem B.N.,i jejím soukromým životem od dětství. Popisuje její život věcně, podle dostupných dokumentů, dopisů a vzpomínek, ale přitom velice vlídně.
Škoda, že tuto knihu asi nečetly autorky televizního seriálu Božena. Potom by v něm bylo více laskavosti a méně senzacechtivosti.
Božena Němcová si přála narodit se znovu asi za dvě stě let a tak si říkám, že možná už někde vyrůstá krásné děvčátko se zelenýma očima a z celého srdce mu přeji, ať to tentokrát dopadne lépe.

baty
14.10.2020

Ke knize jsem se dostala díky výzvě a jsem za to vděčná.
Kniha se mi ale vůbec nečetla dobře. Několikrát jsem si říkala, jak je možné, že taková dobrá spisovatelka prožila vlastně celý život v té nejhorší podobě bídy.
Každopádně ji doporučuji všem, kdo se jen trochu zajímají o život naší významné spisovatlky.

reňa30
17.08.2018

je velmi zajímavé číst knihy o životě B.N. a porovnávat ty z dob minulých s těmi současnými..

Malanika
21.02.2015

Závěr knihy jsem shodou okolností četla v Litomyšli na obědě ve Smetanově domě a musela jsem přelistovat a věnovat se méně drásavým částem knihy, ubulená ženská v restauraci si bude špatně objednávat kávu :o) Kniha je napsána poutavě a velmi laskavě. Je to nahlédnutí malinkatou klíčovou dírkou do života fenomenální osobnosti. Velmi doporučuji.