Bouře

Archeoložka Nora Kellyová prožívá neklidné období ve své práci i v osobním životě. Po násilném a nevysvětlitelném incidentu se jí navíc dostává do rukou záhadný dopis od otce, který před šestnácti lety zmizel kdesi v odlehlé pustině. Dopis odhaluje místo v kaňonech rudých skal na jihu Utahu, kde se ukrývá legendární Quivira, podivuhodné ztracené zlaté město indiánského kmene Anasazi. Nora je přesvědčena, že otec skutečně Quiviru našel. Dává dohromady expedici a společně s ní se vydává k jezeru Powell v ústí Serpentinového kaňonu. V nehostinném labyrintu kaňonů a pustých hladkých skal nalézá odpověď jak na své největší naděje, tak i na nejhorší noční můry. Ve stínech sluncem rozpálených útesů jsou ukryté nevýslovné poklady, řešení největší hádanky americké archeologie – a neúprosná, dusivá smrt. Civilizace, která se rozvinula před tisíci lety a potom záhadně zmizela… národ, který stavěl cesty, ale neznal kolo, který útesy v drsné krajině amerického jihozápadu protkal obydlími, majáky, svatyněmi a planetárii, jimž moderní archeologové stále ještě docela nerozumějí. To je historické pozadí dobrodružného příběhu z díly autorů bestsellerů Relikvie a Poklad – je to román plný dobrodružství, objevů a lidské odvahy zkoušené mezními situacemi. Překlad Věroslava Ončáková....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/99_/99176/boure-99176.jpg 4.3156
Dobrodružné, Romány, Sci-fi
Vydáno, BB art

Thunderhead, 1999

Kniha Bouře

ahomonicky

Dalsi dobrodruzstvi z pera teto skvele dvojice. Oddychove prijemne cteni. Myslim, ze mohu s klidem doporucit

orinka3

Napínavé a přitom báječně uvolňující čtení. Expedice do velmi nebezpečných končin Ameriky, objev dávného záhadného města s ukrytým pokladem nevyčíslitelné ceny. Smrtící účinky tajemného prachu. Dvě páchnoucí příšery ve vlčí kůži. Prostě knížka pro každého, kdo má rád dobrodružství, přírodu a objevy. Indiana Jones v sukních. Moc se mi to líbilo a nebýt toho, že se mi chtělo strašně spát, zvládla bych to na jeden zátah.

Šnek86
15.12.2018

Příjemná, napínavá oddechovka, tak jak je u těchto autorů zvykem.V celku zajímavý konec.

DzordanoChruno
08.10.2018

Pútavé prostredie púští a slotových kaňonov. Aj postavy sú uveriteľné. Len tie mentálne kotrmelce, ktoré treba absolvovať, aby ste tomu uverili...

ArwenAragorn
02.10.2018

Je to moje první kniha od autorů a jsem nadšená. Nečekala jsem, že se mi bude tak líbit. Kamarádka mně říkala, že musím příběh brát s rezervou, něco jako Indiana Jonese. A takové to taky bylo. Jdu na další díl.

princesse
27.09.2018

Čtivé, dobrodružné, ve stylu Indiana Jones. Opravdu dobře se kniha četla a mě osobně se moc líbila.

Kerberos
03.03.2018

Archeoložka Nora chce naplnit odkaz svéhé otce najít tajemné město Quivira.Netuší co tím rozpoutá a jaké zlo probudí.Skvělé dobrodružné čtení jako první díly Pandegrasta.

ladycatelyn
26.12.2017

K přečtení Bouře jsem se dostala až nyní a zpestřila mi Vánoční svátky, některé zdlouhavé popisy činností bych klidně oželela, ale jinak se to čte jedním dechem.