Čenda a spol.

Čenda a spol. https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23878/bmid_cenda-a-spol-C6U-23878.jpg 5 134 11

Bořík a spol. série

Každý z kluků Boříkovy party má trochu jiné zájmy a poněkud jiné záliby. Zatímco Aleš je uznávaným kuchařem, Mirek s Boříkem soupeří o její šéfování, Čenda má roli průzkumníka. A právě proto si ho Bořík zvolí pro své prázdninové dobrodružství. Má se přestěhovat z rodných Holešovic na jedno pražské sídliště. Kluci se díky drzé fintě zbaví svých rodičů, kteří odjedou na dovolenou, a začnou v sídlištním bytě hospodařit sami. Seznámí se s tajemným filatelistou Hynkem, který je pověří střežením své vzácné sbírky, a s novou Boříkovou spolužačkou, do které se Čenda zamiluje. Jak dopadne velké detektivní pátrání a Čendovy trable s první láskou, to už se dozvíte z celkem čtvrtého svazku Boříkových lapálií.... celý text

ESchure
09.07.2023 5 z 5

Knihy od pana Steklače provázely mé dětství. Stejně jako knihy pana Foglara.

Janizoun
23.08.2022 5 z 5

Další mé oblíbené knížky z mládí, Bořík, Marek, Aleš, Mirek, Čenda, ty kluky a knížky "žeru" ještě dnes :-) A četla jsem je i svým dětem.
Pan Vojtěch Steklač a jeho knihy jsou další má srdeční záležitost. Doporučuji dospělým i dětem. Vždyť je to fajn a krásný počteníčko :-)

JancaMia
19.06.2022 5 z 5

Je mi 37, v 90. letech jsem téhle partě kluků záviděl jejich příhody (Foglarovic Rychle šípy taky), s bráchou jsme měli dohromady pekelnou třídu a jakmile v knihobudce vykouknou další díly, neodolá a vracím se do dětských let.

n.ezn.amy
21.12.2019 5 z 5

příběhy kamarádů z Holešovic mám strašně moc rád a i tahle mi přijde skvělá, kdy Bořík s Čendou pošlou své rodiče do Bulharska a může začít to pravé prázdninové dobrodružství na sídlišti, kam je nucen se Bořík s rodinou odstěhovat.

Bulldog
03.07.2019 5 z 5

Tak tuhle knihu jsem přečetla snad dvacetkrát a vždy mi připomene moje retro prázdniny v 80 letech..

Malýstromeček
25.03.2018

Kniha Čenda a spol od Vojtěcha Steklače je jedna z nejlepších knížek, které jsem četl. Náramě popisuje prostředí, děj a myšlenky postav. V této knize se rychle vžijete do přiběhu a splynete s postavou přibližně dvanáctiletého chlapce, který s jeho kamarádem řeší krádež kufříku filatelisty. Rozhodně knihu doporučuji. Já se do ní začetl hned v druhé kapitole. Věřím že vy také. A proto jí dávám 5 hvézdiček

Lucissia
22.12.2017 5 z 5

Kdysi jsem Boříka milovala, fakt. A i teď s odstupem pětadvaceti let tyto knihy dokážu náležitě ocenit. Jednou ji určitě podstrčím synům. :-)

martas79
26.06.2017 5 z 5

Tenhle díl byl vždy na prázdniny! Pamatuju si, že knížka dlouho ležela v knihovně a ja chodil kolem ní a dlouho dlouho jsem se díval jen na ilustrace. Adolf Born tuhle knihu obdařil krásnými obrazy! No a pak byly prázdniny a já se pomalu seznámil s celou partou! Krásná knížka!

Eremites
09.03.2016 4 z 5

Četla jsem ji kdysi dávno v pravěku mého dospívání a teď znovu se svými dětmi. A na rozdíl od jiných knih, které opakovaně čtu v časovém rozmezí dětství - dospělost (např.Rychlé šípy) pro mne tyto příběhy neztratily vůbec nic ze svého kouzla, vtipu a napětí. Pamatuji se, jak jsem si tenkrát strašně moc přála zůstat na celé prázdniny sama doma - jako kluci z knížky.

MP17
05.02.2015 4 z 5

První polovina knihy (kluci sami doma o prázdninách) postupem času trošku ztratí dech, nicméně druhá půlka knihy (příběhy celé party) vše spolehlivě zachrání.

WEIL
16.08.2011

Čendovi to pálí, jinak než ostatním klukům z party, takže občas musí pro své potřeby hledat i jinde, než hledá spokojenost parta.

pro děti kluci parta dětí

Vojtěch Steklač
česká, 1945 - 2021
2004  88%Boříkovy lapálie
2003  90%Čenda a spol.
1989  89%Aleš & spol.
1980  90%Bořík & spol.
1978  88%Pekelná třída

Kniha Čenda a spol. je v