Bomba v opere / Zámok v plameňoch / Hra bez troch

Bomba v opere / Zámok v plameňoch / Hra bez troch https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59471/trikrat-detektivka-59471.jpg 5 6 2

Leo Klipp série

1. Bomba v opere - polícia dostane anonymnú správu o umiestnení bomby v opere. Komisár Klipp začne vyšetrovanie. 2. Zámok v plameňoch - Komisár Klipp sa náhodou dostane do zámu, kde panuje napätá atmosféra medzi jeho obyvateľmi, ktorá vyústi až vo vraždu. 3. Hra bez troch - kartári netušia, že hra, do ktorej sa pustili, môže dopadnúť zle. Jedným z kartárov je aj komisár Klipp.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Wotan weint und weiss von nichts, Feuer auf mein Haupt, Spiel ohne drei

Koka
23.10.2017 5 z 5

Výborné! Uveriteľné, vtipné a dobre, šťavnato preložené. Zaujímavé dobové narážky na vtedajšiu západonemeckú politickú scénu a spoločenské problémy. Kvalita jednotlivých príbehov je odstupňovaná, náhodou s rovnakým číslom, aké je ich poradové.
V Bombe v opere autor prejavil nevšednú znalosť skutočného hysterického divadelného zákulisia; v Zámku v plameňoch je na môj vkus príliš mnoho šťastných i nešťastných náhod, ale tento príbeh chápem skôr ako istú paródiu na rôzne britské "vraždy na zámku"; a Hru bez troch si iste najviac vychutnajú znalci kartových hier, pretože ja som mnohé časti textu kvôli svojej totálnej neznalosti hráčskej terminológie vôbec nepochopila . Ako celok však rozhodne odporúčam.

moničina
18.04.2017 5 z 5

Výborné príbehy. Sympatický komisár Leo Clipp, ktorý sa vždy pripletie k niečomu, k čomu nemal. Asi najlepší príbeh pre mňa bola Bomba v opere.

detektivní a krimi romány zločiny krimi

Hansjörg Martin
německá, 1920 - 1999