Bol som paparazzo

Bol som paparazzo https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/126782/bmid_bol-som-paparazzo-Nwc-126782.JPG 3 2 1

Autor v rokoch 1996 a 1997 pracoval v Los Angeles a časopisom na celom svete dodával fotografie, ktoré zakaždým vyvolali rozruch. S bezohľadnou otvorenosťou rozpráva, aké triky používajú fotografi, aby dostali hollywoodské hviezdy pred objektívy v háklivých situáciách.Netají sa tým, aká nebezpečná a ponižujúca je táto práca pre obidve strany - pre lovca, ako aj pre obeť. Priznáva, aké nepredstaviteľné sumy platia bulvárne časopisy za tieto senzáciechtivé snímky.Nepopiera, na akom tenkom ľade sa pohybujú paparazzovia, ktorí vďaka niekoľkým fotografiám môžu zbohatnúť, ale zároveň musia žiť v spoločenskom opovrhnutí.... celý text

Literatura světová Literatura faktu Biografie a memoáry
Vydáno: , Ikar (SK)

Ich war Paparazzo , 1998

Agi
26.06.2012 3 z 5

Detailné popisy praktík bývalého reportéra časopisu Bild pri získavaní fotografií Demi Moore, Pamely Anderson, Madonny, Toma Cruisa, Seana Conneryho, Nastassje Kinskej, Jacka Nicholsona, Liz Taylor a ďalších hviezd. Autor s touto prácou skončil krátko po tragickej smrti princeznej Diany v roku 1997 a kniha je vlastne podrobnou sebareflexiou.

Myslím, že dychtivý záujem verejnosti o súkromie hereckých či speváckych hviezd celosvetovo kulminoval práve v deväťdesiatych rokoch a odvtedy pozvoľna klesá, zvyčajné snímky o plastikách, nakupovaní, striedaní partnerov či zhýčkaných potomkoch prijímame laxne a vlažne a aká - taká vlna záujmu sa krátkodobo zdvihne len pri vyslovene kompromitujúcich a škandalóznych záberoch. Názor ľudí na celebrity je kritickejší a racionálnejší a neraz je v ňom viac dešpektu než rešpektu.

Christoph Seitz
německá, 1972
1998  40%Byl jsem paparazzo
1998  60%Bol som paparazzo

Kniha Bol som paparazzo je v