Bojujte s nepřítelem zblízka: Britské válečné námořnictvo za druhé světové války III. https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23420/bmid_bojujte-s-nepritelem-zblizka-britsk-FKk-23420.jpg 4 3 1

V letech 1942–44 se poměr sil na světových mořích a oceánech zvrátil ve prospěch Spojenců a Královské námořnictvo překonalo největší krizi ve svých dosavadních dějinách. Autor podrobně popisuje hrdinský boj námořníků při zásobování těžce zkoušené Malty a líčí spor o dálkové bombardéry, kdy odmítnutí nasadit je k hlídkování nad mořem málem způsobilo porážku spojeneckých eskort v bitvě o Atlantik. Věnuje pozornost nejen velkým spojeneckým výsadkovým operacím v severní Africe, na Sicílii a v jižní Itálii, ale též konvojům do severního Ruska, jež musely čelit nejen nepřátelským lodím, ponorkám a letadlům, nýbrž i běsnění přírodních živlů.... celý text

Literatura naučná Historie Vojenství
Vydáno: , Paseka

Engage the Enemy More Closely , 1991

MartinezZ
03.06.2017 3 z 5

Nemohu si bohužel pomoci. Knížka je plná zajímavých informací na pohled této části dějin stran námořnictva, ale krom některých pasáží o konkrétních činech a operacích pozoruji, že mě knížka doslova nenutí ji znovu otevřít a pokračovat ve čtení. A tak ji otevřu i po dvou třech dnech, kdy pokračuji a nijak mi to nevadí. U jiných knih jsem míval doslova potřebu číst ještě jednu stránku...

druhá světová válka (1939–1945) námořnictvo Britské královské námořnictvo vojenské námořnictvo

Correlli Barnett
anglická, 1927
1997  93%Hitlerovi generálové
2005  64%Bonaparte
2006  90%Bojujte s nepřítelem zblízka: Britské válečné námořnictvo za druhé světové války I.
2006  100%Bojujte s nepřítelem zblízka: Britské válečné námořnictvo za druhé světové války II.
2008  87%Bojujte s nepřítelem zblízka: Britské válečné námořnictvo za druhé světové války III.

Kniha Bojujte s nepřítelem zblízka: Britské válečné námořnictvo za druhé světové války III. je v