Arnhemský most

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha Arnhemský most je další publikací z řady původců po bojištích druhé světové války. Vypovídá o bitvě, v níž po vylodění v Normandii v roce 1944 bojovala 1. britská vzdušná výsadková divize, když se pokoušela v Arnhemu dobýt a ubránit most přes Rýn. Tato akce měla „vydláždit" cestu pro útok britské 2. armády vedené XXX. sborem, který se probíjel od belgických hranic na sever. Kniha se soustřeďuje na boje na samotném arnhemském mostě a na přístupech k němu a poskytuje vylíčení příčin této operace a přehled hlavních událostí. Rovněž provází návštěvníka bojiště jednotlivými akcemi na arnhemském mostě a bitvami v Arnhemu a uvádí některé z nejdůležitějších událostí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/99909/arnhemsky-most-yjn-99909.jpg 35
Série

Bojiště Evropa

Žánr
Literatura naučná, Historie
Vydáno, Jota
Orig. název

Arnhem the Bridge, 2003

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Arnhemský most

Přidat komentář
konicekbily
02. srpna

Průvodce jedním bojištěm na západní frontě druhé světové války. kde se odehrály souboje o jeden z důležitých mostů na holandském území v září 1944. Spojencům se zde prorazit nepodařilo, museli změnit taktiku. Pouze pro znalce historických souvislostí.

MartinezZ
18.05.2013

Další Steerův Arnehmský průvodce. Sesbírané zápisy a vzpomínky aktérů i obyvatel města, prokládané místopisnými připomínkami průvodce městem Arnhemu (kdybyste se tak chtěli sami vydat a nevěděli, na jaké ulici kam odbočit), doplněné množstvím dobových a současných fotografií a vysvětlujících map. Od průvodce nečekejte velkou "bichli", odmyslíte-li si texty průvodce a fotografie, spadnete jen k o něco málo jako stem stránkám textu a knížku tak přečtete na jedno nadechnutí.


Doporučujeme

Tyranie: 20 lekcí z 20. století
Tyranie: 20 lekcí z 20. století
Totální rauš – Drogy ve třetí říši
Totální rauš – Drogy ve třetí říši
Hanin kufřík
Hanin kufřík
Krvavé země: Evropa mezi Hitlerem a Stalinem
Krvavé země: Evropa mezi Hitlerem a Stalinem

Štítky

západní fronta (2. světová válka) bitva u Arnhemu rok 1944

Autor a jeho další knihy

Frank Steer
britská
  • Arnhemský most 2005
  • Arnhem 2004

Kniha Arnhemský most je v

Přečtených9x
Knihotéce10x
dalších seznamech1x