Bleskové kameny

V roce 1937 Amelia Earhartová jako první žena na světě oblétá zeměkouli. Při jedné z posledních zastávek na Papui-Nové Guineji je kontaktována neznámým člověkem. Ten jí svěřuje záhadnou zásilku, jejíž převoz do USA je ve státním zájmu. Její Lockheed Electra však už do cíle příští etapy letu nedorazí. O téměř století později umírá záhadným způsobem v hlubinném dole kdesi v Minnesotě nejlepší přítel geologa Mercera, Abe Jacobs. Philip Mercer se rozhodne vzít spravedlnost do svých rukou a vydává se po stopě nemilosrdných vrahů. Z výpravy, jejímž cílem je pomsta, se tak nakonec stává záchranná mise, v níž se hraje o budoucnost této planety.

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/334230/bleskove-kameny-oIx-334230.jpg 4.25

Phillip Mercer (8.)

The Lightning Stones (2015)

Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, Talpress
Počet stran:376
Vazba knihy:pevná / vázaná
ISBN:978-80-7197-641-7

Kniha Bleskové kameny

kaffa
27.06.2018

tož nebylo to zlé :-) občas mě rušily "popisovací" pasáže, ale naštěstí jich ke konci nebylo moc... napínavé to bylo, ale nevím, jestli to bylo uvěřitelné, hrdina - střílící geolog - skoro sám proti všem....

soukroma
30.05.2017

První stránky o poslední uskutečněné etapě lety Amélie Earhartové mě velice nalákaly, ale zbytek už mě dost zklamal. Samá akční střílečka, ničení majetku a zdraví a úniky, po svých, v autech, letadlech, člunech, lodích i na vodních skutrech. Než jsme se dostali blíž k tomu, o čem kniha vlastně je ("bleskové" kameny), byla jí už třetina pryč. A do konce autor vysvětlení (a to ani trochu populárně-vědeckého) věnoval jen pár stránek, a to ještě s různými chybami a nejasnostmi.
Pro mne zřejmě stejně první jako poslední kniha od autora - ostatní akční dobrodružní autoři lépe strukturují svá díla (třebaže taky s tématy na hony vzdálenými realitě) a není to zdaleka jen akční běh na dlouhatánskou trať, čemuž pak musí zákonitě chybět zásadní pointa, když se jí nevěnuje dostatek prostoru.

biki
10.04.2017

Výborný dobrodružný thriller se špetkou sci-fi, který, aspoň z mého pohledu, nemá chybu. Mercer je jakýmsi převtělením Dirka Pitta z románů Clivea Cusslera (však také oba autoři spolu stvořili to nejlepší z tohoto žánru), na rozdíl od Pitta se ale zabývá tajemstvími země. A jak známo, různé horniny, nerosty, nemluvě o drahých kovech či kamenech, jsou komodity, které přitahují velké peníze, různé pochybné existence a tudíž bují i zločin. Autor ve všech třech knihách, které u nás zatím vyšly, k tomu přihodil i nějaký sci-fi bonus, který příběh řádně okořenil.
Téma, kolem kterého se tento příběh točí, je již řadu let široce diskutováno vědci zhusta protichůdných názorů, ale také médii i veřejností ústy různých polovzdělaných aktivistů, a zdaleka není vyřešeno. No, a přihoďte k tomu tajemný nerost pozoruhodných vlastností, a je zaděláno na malér, který pak musí hlavní hrdina v zájmu lidstva urychleně vyřešit.
Do háje, nemůžou u nás vydat i ty ostatní knihy ze série?

Jack Du Brul

Jack Du Brul