Bleděmodře pruhovaný

Bleděmodře pruhovaný https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174616/bledemodre-pruhovany-174616.jpg 4 28 26

Tereza, mladá česká středoškolská profesorka, se při svém studijním pobytu v New Yorku setkává s pohledným mladíkem. Přeskočí jiskra a je tu láska na první pohled... Jaké je však překvapení, když zjistí, že protějšek je někým jiným, než se v prvních minutách jejich sblížení zdálo! Robby je totiž celebrita. Tereza je sice krásná, inteligentní a vtipná mladá žena, ale obyčejná cizinka odkudsi z Čech. Navíc je nadměrně citlivá a zranitelná, neboť má za sebou traumatizující zážitky...... celý text

Bet
19.02.2014 3 z 5

Já jsem u této knihy ocenila její vtip i napětí.Jsou tam momenty kdy jsem se opravdu nasmála, ale zároveň tam jsou momenty,kde bych chtěla vědět co se bude dít dál a najednou střih. Bavilo mě číst části s dopisy a smsky. Psát že Robby je úplný Robert Pattinson asi nemusím každé z nás to nějak došlo už podle obrázku.A že se Robby chová sobecky je také jasné. Terry je kapitola sama o sobě chvílemi jsem jí zbožňovala a poté nenáviděla.No popravdě já bych se v určitých situacích chovala úplně jinak, ale to jsem já. Můj hrdina byl Frank a asi jsem si přála aby Terry opustila Robba (jako aby se dala Bela dohromady s Jacobem ve Stmívání,no fandím té druhé straně :))

Osca
01.12.2013 4 z 5

Tento román samozřejmě JE román pro ženy jak z nakladatelství Harlequine (nejspíš edice „Desire“, jelikož jsou tam i popisy vášnivých milostných scén), ale řemeslně velmi slušně zvládnutý, dovoluji si tvrdit, že autorka píše tak o dvě třídy výš než celá slavná Stephanie Meyer. Je vidět, že nejspíš má hodně načteno (a to i kvalitní literatury), takže s jazykem umí pracovat velmi dobře.Tento typ literatury je velmi oblíbený, navíc by se mohl líbit i ženám se solidním vzděláním i intelektem, které pouze (no, každý máme své špatné vlastnosti) ujíždějí na sladkobolné kýčovité romantice, protože by se mohly do hlavní hrdinky snadno projektovat – je to velmi vzdělaná (mj. ovládá několik jazyků) emancipovaná, samostatná a energická žena, která vyrostla v dosti mužském prostředí, takže má i některé mužské zájmy, ale zároveň je velmi ženská, ráda vaří a stará se o ty, které miluje, zvláště pokud potká svého „pana Dokonalého“. Tím je slavný hollywoodský herec britského původu (pro kterého byl předobrazem právě herecký představitel toho upíra ve Stmívání, kterému nemůžu přijít na jméno ), který se s hlavní hrdinkou velmi náhodně seznámí v době jejího studijně-pracovního pobytu v USA a pochopitelně se do ní vášnivě zamiluje, jelikož je to žena jeho snů, na kterou vlastně celý život čekal.
Každou čtenářku tohoto druhu literatury musí podobný hrdina dojmout – ty, které mají dojem, že také našly svůj mužský ideál, si budou zálibně „mlaskat“ nad tím, že ideální vztahy jsou přece jenom možné a tudíž jim to určitě vyjde, a ty ostatní budou snít o tom, že někoho podobného se všemi pěti (ne-li deseti) P určitě taky jednou najdou. Dále je tam motiv hrdinčiny poněkud temné minulosti a z ní plynoucích výčitek svědomí, samozřejmě problémy a překážky, které je nutné překonat, než vše dospěje do happyendovitého finále, sympatická postava nejlepšího kamaráda hlavního hrdiny i hrdinčiných bratrů – prostě samí mužští sympaťáci, kterým lze držet palce, aby i oni zdárně našli svou princeznu a byli s ní šťastní až na věky věkův amen. K tomu atraktivní prostředí, pro vzdělané a intelektuálněji zaměřené čtenářky literární odkazy a kousky cizojazyčné konverzace, pro vlastenecky zaměřené pak to, že všichni Američané i jiní cizinci jsou uchváceni tradiční českou kuchyní i českým pivem... prostě co si lze od knihy podobného typu přát víc?

Tétéčko
26.10.2013 5 z 5

Terry mi občas lezla na nervy, nechápala jsem její reakce, ale může se člověk vžít do situace, kterou ona zažila? Robby byl vlastně docela sobecký, ona ho viděla přes růžové brejle, ale mezi řádkami se to dalo vyčíst. Druhá půlka byla lepší, Frank je jednička, každá holka by takového přítele potřebovala, ale mě bavil Jim. (ten Roba agent). A hodně se mi líbilo to CD, které je ke knize připojeno. Dobrý nápad.

Zuzu88
09.10.2013 4 z 5

Nejsem nadšená čtenářka romantických příběhů,ale tato kniha uspokojí napětím,vtipem,čtivostí a správnou mírou koření zvaném romantika i čtenáře jiných žánrů.Má šmrnc,spád i šťávu a čtenáře vtáhne do děje a nepustí ho až do konce

alexpo
03.10.2013 5 z 5

Právě jsem dočetla a musím souhlasit, že je to něco úplně jiného, než jsem čekala. realistický příběh, žádní vlkodlaci ani upíři, jen holka, která v tom světě šoubyznysu neumí žít. Líbí se mi i to, že je příběh proložen dopisy a taky kresbami, takže si čtenář postavy pěkně zařadí. Škoda, že tam není obrázek mrchy Meredith, ale já si ji představuji jako Zetu- Jones. A nejlepší je epilog, fakt super.

Terry11
23.09.2013 5 z 5

"Odpustek pro zvlášť těžký hřích. Lze využít jen jednou, a to za předpokladu, že bude následovat upřímné a dlouhodobé pokání v podobě, jakou určí poskytovatel tohoto dárkového poukazu."

Přečetla jsem na doporučení své kamarádky, že je to o Terry (:-D ). Musím přiznat, že jsem knize obětovala víkend, protože po romantickém začátku se děj rozběhl tak, že jsem se nemohla odtrhnout, což se mi u české knihy neznámé autorky už dlouho nestalo. Je evidentní, že jako předlohu pro Robbyho si vybrala Roberta Pattinsona, kde je několik shodných věcí s jeho skutečným životopisem. Zajímalo by mě, nakolik se autorka dostala do světa celebrit a nakolik je to jen fikce (včetně jména). Každopádně některé pasáže jsou popsány tak sugestivně, že jsem se uměla s Terry opravdu ztotožnit, leckdy mě i rozesmála svou vzpurností či smyslem pro detail, dvakrát i rozplakala. Její Tear Rules jsem doma taky zavedla a někdy uvažuju i nad Odpustkem. A úplně nejvíc jí závidím Franka. A maják :-). A přestože je to romanťárna jako hrom, je stylisticky moc dobře zvládnutá a příběh traumatizované dívky taky.

Autorovy knížky

2013  81%Bleděmodře pruhovaný