Blázon!

Blázon! https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199011/blazon-199011.jpg 4 2 1

Liečime nesprávnych. Naším problémom sú normálni. Táto kniha je brisknou analýzou spoločnosti a zároveň veselým uvedením do náuky o duši. Čo je depresia, porucha strachu, panika, schizofrénia, závislosť, demencia a mnohé iné a čo sa dá proti tomu robiť? Napínavá a nanajvýš zábavná objavná cesta po celom fascinujúcom psychosvete.

Ms.Iris
04.03.2014 5 z 5

„Keď psychiater večer pozerá správy, pravidelne je pritom podráždený. Hovorí sa v nich o vojnových rebelantoch, vrahoch, priemyselných kriminálnikoch, chladných účtovníckych typoch a nehanebných egomanoch, ktorých nikto nelieči. Áno, takéto postavy sa dokonca považujú za úplne normálne. Pritom mi zídu na um ľudia, ktorým som sa venoval počas dňa: dojímaví dementní, senzibilní závislí, vysoko citliví schizofrenici, zdrvujúci depresívni či uchvacujúci maniakálni jedinci, a zachváti ma škaredé podozrenie: liečime nesprávnych! Naším problémom nie sú blázniví, naším problémom sú normálni! Aby som podložil toto odvážne tvrdenie, nestačí sa zaoberať len osobitosťami normálnych, treba spoznať aj tých bláznivých. Vysvetlenie som už naznačil. Vysvetlenie o šialene normálnych a normálne šialených. ... Toto je návod na použitie mimoriadnych ľudí a tých, ktorí sa nimi chcú stať.“