Bláznova smrt

Bláznova smrt
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538198/bmid_blaznova-smrt-663e59dcf2447.png 4 198 198

Kapitán Exner série

Proč zemřel Jan Krempa? Byla to vůbec vražda? To do Meziboří přijíždí v roce 1967 z Prahy ve svém naleštěném kabrioletu vyšetřit kapitán Exner, muž s neskrývanou zálibou v krásných ženách a vybraném jídle. TO VÍ JEN BŮH A SVATÝ VÁCLAV... Tak zní legendární věta vyšetřovatele pražské kriminálky kapitána Michala Exnera, který s ledabylou nonšalancí řeší jeden zapeklitý případ za druhým. Když ovšem v Meziboří zemře Jan Krempa, nezdá se, že by mohlo jít o něco jiného než o tragickou nehodu. Přesto se kapitán Exner na přání své femme fatale Gabriely Steinové do městečka rozjede. A vzápětí povolává "své důstojníky" Vlčka s Beránkem. Téměř romantický výlet s dívkou se mění v soustředěné pátrání po odpovědi na otázku, proč zemřel Jan Krempa, inteligentní schizofrenik, který svým upřímným, nepříjemně nutkavým chováním ztrpčoval život nejen všem členům své početné rodiny.... celý text

ArwenAragorn
14.06.2019 4 z 5

Pro mě trošku slabší knížka s kapitánem Exnerem.

čef
10.06.2019 5 z 5

Nejdřív jsem viděl televizní verzi, takže jsem si místo Michala Exnera při čtení představoval Michala Dlouhého. Oba elegantní intelektuálové, za každé situace zdvořilí, přívětiví a soucítící, nejvíc samozřejmě k děvčatům. Příběh je psán lehkým tónem bez zbytečných přísad a kudrlinek, morální a jiné aspekty jsou sice hodně poplatné době, ale naštěstí převažuje lidský rozměr, což je jenom moc dobře. Možná právě proto je jeho čtení tolik zábavné a přínosné, nikolivěk tedy nudné a zbytečné.

konicekbily
28.09.2018 5 z 5

Padesát let uplynulo od prvního vydání této knížky. Znovu jsem ji přečetl, ne jako kritik, ale jako pamětník na české detektivky té doby. Myslím si, že pokus o zařazení elegantního vyšetřovatele do služeb Veřejného bezpečnosti se vydařil a kniha dá se číst i letos.

postrach
07.08.2018 5 z 5

Knižní i filmové zpracování,se mi moc líbí.

Chesterton
05.08.2018 4 z 5

Jak to má být: prvně jsem četla, poté viděla obě filmová zpracování. 1973 i poslední seriál na Primě. Tohoto naprosto nezařaditelného (do socialismu i kapitalismu) detektiva bezvýhradně zbožňuji. Poklidnou, laskavou atmosféru knižního příběhu, humor, excentričnost, Vše!! Každý návrat vždy vyjde. Jak to ten Erben dělal??

Eicherik
14.07.2018 5 z 5

Můj druhý Exner. Tento případ jsem z televize neznal, proto pro mě byl příběh úplně nový. A výsledek mě naprosto uspokojil.

Nifredil
02.03.2018

Příjemné, čtivé, vtipné... jedna z těch fajn Exnerovek. Dobrá česká detektivka se svérázných detektivem a zápletkou, která neurazí, naopak až do konce drží a nepustí.

sazamala
30.01.2018 5 z 5

Další skvělá knížka,ostatně jako všechny s tímto detektivem,od bezva spisovatele.

tesi04
06.11.2017 5 z 5

I po letech jsem si knihu užil. Exner je prostě jednička.

Modrina
03.10.2017 5 z 5

Čteno před léty, osvěženo před pár dny. I po té době se mi knížka moc líbila.

Romžiry
10.07.2017 5 z 5

Na svou dobu odvážný spisovatelův počin. Detektiv v socializmu jezdící v mercedesu a proutník ... Jinak detektivky od Erbana jsem měla moc ráda už jako malá a s chutí jsem se k nim vrátila. Skvělé.

karel0684
04.07.2017 4 z 5

MIchal Exner, zde jako rytíř na bílem koni.... ne to přeháním. Jen na žádost krásné ženy, vyšetřuje zdánlivou nehodu v jednom malém městě. Zase velmi krásně čitelné...

Kerberos
25.06.2017 4 z 5

Exner mě baví.

renefer
07.09.2014 4 z 5

Klasická česká detektivka, když si zvyknete na trochu výstředního kapitána Exnera, tak je to příjemné čtení. Mám ale pocit, že u tohoto autora zcela vyjímečně vede filmové zpracování nad literárním (třeba kpt. Exnera si neumím představit jinak než jako p.Kodeta:-)

WEIL
16.08.2011

Kdo mohl mít zájem na smrti neš´tastného hocha?
Těžko uvěřit...