Bláznivé léto

Další příběh o muminech ve kterém se dostanou do starého divadla,
kde bydlí nevrlá stará divadelní krysa Emma...

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/11224/blaznive-leto-11224.jpg 4.691

Mumínci (5.)

Farlig midsommar (1954)

Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros

LenkaK666

Miluji knihy o mumincích! Ačkoli by to člověk zpočátku neřekl, je v nich plno moudrosti, kterou oceňuji až teď, v dospělosti ❤.

Ran

Knížka se mi líbila a u každé stránky jsem se nemohla dočkat co se bude dít dál.

Mr.Elmo

Z knihy mě zaujal následující úryvek. Jde o reakci myšky na povodeň způsobenou aktivní sopkou. Za všechno vždycky může mládež! :D

„Za maminčiných časů se něco podobného nikdy nestalo. Nikdy by to nikdo nedovolil. Teď jsou ovšem jiné časy a mládež je neukázněná.“

silvara

Napínavé čtení plné laskavého humoru...přesně jak si pamatuji z dětských let :) Nejlepší na mumíncích je fakt, že ať se stane cokoliv, vždy ví, že vše dobře dopadne. A Šňupálka a jeho odpor k zákazům a příkazům lze jen obdivovat. Zkrátka je příjemné zjistit, že ani po letech se mumínci nezměnili, že jsou stále stejně úžasní.

mot33

Může být opravdu léto tak bláznivé,a dáse opravdu zahrát na prknech divadla takový náročný kus.Super.

Devil-Ivet
25.12.2017

Toto léto bylo opravdu bláznivé. Rozveselí snad každého a dobrodružství prožívá spolu s muminkama :)

MOu598
28.04.2017

Miluji Mumínky - více v komentáři u autorky.
Milá knížka, humorná, laskavá.
Citát:
"Divadlo je nejdůležitější na světě, protože lidem předvádí, jací by mohli být, čím touží být, ale nemají k tomu odvahu, a jací jsou."

marmota-b
20.03.2014

Další z těch dobrodružnějších muminků, tentokrát i s divadelním tématem. Vždycky jsem měla ráda Šňupálka a Malou Miu a tady jsou spolu, takže jsem vždycky byla moc spokojená... Je v tom navíc, jak už je to tak u Tove Janssonové obvyklé, spousta podivuhodných, skvěle popsaných situací a postav. Když se snažím vybrat nejoblíbenější, seznávám, že to nejde.

Marčullkas
31.01.2014

Jako dítě jsem Muminky zbožňovala a patří mezi první knížky, které jsem jako dítě přečetla:) ráda vzpomínám

Mikiem
10.02.2012

Líbila se v dětství sem ji četla dokola:o)

Addie
01.04.2011

Osobně mám radši Čarodějův klobouk, ale náklonnost k muminkům zkrátka nelze potlačovat.

Jíťa

Největší dobrodružství Mumínků