Blázinec i v mé hlavě

Blázinec i v mé hlavě https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7969/bmid_blazinec-i-v-me-hlave-e7d-7969.jpg 3 12 4

Autobiografické vzpomínky Jiřího Pavla jsou reminiscencemi na dětství, dramatické dospívání, až po tíživou současnost v podobě duševní choroby. Vzpomínky Jiřího Pavla (syna Oty Pavla) představují pestrý kaleidoskop svébytných a mnohdy velmi intimních příběhů, osobitých vzpomínek syna, který má nezpochybnitelný literární talent po otci, ale také tíživou duševní chorobu. Psaní je pro Jiřího Pavla, stejně tak jako tomu bylo u jeho otce "záchranou". Knížka povídek odráží především velmi věrně mentalitu tvůrce, jeho život je sám literární námět - je o kráse dětství, důvěřivosti, citlivosti, ale i nekázni, selhávání a závislosti, která v souhře okolností může být krutě zneužívána a končí tragickou osamělostí.... celý text

Gejitka
23.01.2023 3 z 5

Soubor krátkých povídek, ve kterých se prolínají tři témata: rybaření, alkohol a milostné pletky. Knize dávám 3 hvězdičky. Na povídkách se dalo určitě ještě zapracovat. Díky této knize jsem zjistila, že Ota Pavel (známý spisovatel, otec Jiřího Pavla, autora této knihy) měl syna (ne jednoho) a že syn po něm zdědil jistě nepříjemné duševní onemocnění.

ČV 2023 - kniha, která má žlutou obálku

triatlet
07.08.2021 3 z 5

Autor v povídkách střídavě líčí rybářské prostředí, zachycuje problémy s ženskými a s alkoholem.
Vůně smažených ryb byla mnohem sympatičtější než líčení milostných nebo alkoholových peripetií.
Fotografie z rodinného alba připomínají vztah k otci Otu Pavlovi, k jednotlivým povídkám vztah víceméně nemají.

ČV 2021 - kniha, která má v názvu část lidského těla

willy9203
08.04.2021 3 z 5

Tak nevím, moc mě to nenadchlo. Některé kapitolky byly docela zábavné, ale ke konci mě už neustálé opakování témat chlast, sex a ryby začalo nudit.

palka452
02.08.2020 5 z 5

I po letech na knihu vzpomínám