Black Metal. IV, Do propasti

Black Metal. IV, Do propasti https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/529817/bmid_black-metal-dil-iv-do-propasti-659e43386372e.jpg 4 5 1

Čtvrtý díl blackmetalové ságy z pera anglického spisovatele a hudebního novináře Dayala Pattersona.

Literatura naučná Historie Hudba a zpěv
Vydáno: , Metalgate

Black Metal: Into the Abyss , 2016

Eicherik
17.02.2024 5 z 5

Čtvrtý díl oblíbené blackmetalové encyklopedie obsahuje ve své první třetině norské kapely, ve druhé převážně polské kapely a v poslední třetině kapely hrající DSBM, depresivní sebevražedný black metal. V této poslední části se objevili i tuzemští Trist. Za nejzajímavější formace z tohoto, zatím posledního dílu považuji FORGOTTEN WOODS, URGEHAL a TSJUDER. Kniha je opět plná černobílých fotografií a ilustrací. Doufám, že se brzy dočkáme dílu pátého.
Citace z kapitoly o formaci Tsjuder: Moje rodina pochází z různých míst v Norsku, moje babička byla z Telemarku a v dětství nám vyprávěla všechny ty příběhy o trollech, o kterých jsem samozřejmě tehdy taky četl, a pak taky to staroseverské vidění světa, ve kterém vše bylo mystické, to mě nepřestávalo fascinovat.

black metal

Kniha Black Metal. IV, Do propasti je v