Bizom aneb Služba a mise

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nová próza Sylvy Fischerové Bizom aneb Služba a mise se odehrává v naší současnosti. Nezvykle komponované vyprávění má mnoho rovin, vrstev a záhybů, přičemž krouží kolem základních otázek vztahu mezi jedincem a společností: Co je lidský osud, proč se rodíme, do čeho se rodíme, co jsou dějiny? V čem spočívá svoboda? Co dělat dál? Ústředním principem našich životů přitom je a zůstává hra. Přítomnost hry stále znovu potvrzuje, a to v nejvyšším smyslu, nadlogický charakter naší situace v kosmu. Hrajeme si a víme, že si hrajeme, tedy jsme něčím víc než jen rozumnými bytostmi, protože hra je nerozumná....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291646/bizom-aneb-sluzba-a-mise-1lC-291646.jpg 3.511
Žánr
Literatura česká
Vydáno, Druhé město
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Bizom aneb Služba a mise

Přidat komentář
-Pečivo-
29.01.2017

Podle autorky je hlavní postava, Jirka Bizom, postarší týpek, kterýho někde potkala. Kniha ale neni jeho příběh, je to snůška jeho zážitků, názorů a úvah. Je to tak trochu pátý přes devátý, ale i díky stylu psaní to neuvěřitelně funguje. Kdyby to bylo hudební album, tak by to byl Narcissist od Deana Blunta.

Navíc sem se utvrdil v tom, že bych do Indie nejel ani kdyby tam tek jagrmeister z voken. 8/10, velký překvapení, srovnatelný s Romanem Skamenem v Kindervejci.

Palivo
12.04.2016

Vůbec nevím co jsem to přečetl, ale dost se mi to líbilo. Především tedy v momentech, kdy jedna věta navazovala na druhou a začalo to dávat smysl. V jiných pasážích se zase kniha dá používat místo Jagermeistera a heroinu pro navození halucinací. Nádherná konceptuální, postmoderní poezie, která je vlastně román, který je vlastně průjem.


Doporučujeme

Do temnoty
Do temnoty
Kříže
Kříže
Zahradníkův rok
Zahradníkův rok
Královny nemají nohy
Královny nemají nohy