Biznis po slovensky
https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89853/biznis-po-slovensky-89853.jpg 2 5 5

Mihálekov román nastavuje zrkadlo spoločensko-politickým pomerom na Slovensku v deväťdesiatych rokoch a je pokusom o určitú autorskú sebareflexiu. Autor cez svoje zážitky približuje pomery po zamatovej revolúcii dnešným mladým ľuďom a robí to vtipnou, odľahčenou formou, čitateľsky pútavo. Moja kniha je zábavným príbehom budovania novodobého kapitalizmu na Slovensku po roku 1989, hovorí o svojom diele autor. Za fasádou príbehov jej hlavných protagonistov sa však skrýva aj hlbší odkaz – hľadanie samého seba na pozadí meniaceho sa rebríčka hodnôt. Hlavní hrdinovia príbehu sa pokúšajú vyrovnať s deformovanými vzorcami správania kapitálovej elity a vládnucej garnitúry po svojom – prispôsobujú sa rýchlo sa meniacej dobe a hodnotám a využívajú všetky príležitosti, ktoré prináša.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

adorjas
28.12.2014 2 z 5

Prvých pár strán si poviete: "Wau, tak teraz sa konečne dozviem, ako to bolo so začínajúcimi podnikateľmi po revolúcii!". A potom, je to dokola len to isté, len sa striedajú jednotlivé scény. Napriek tomu, som knihu dočítala, ale myslím, že mnoho čitateľov, knihu odloží bez dočítania.

Garik
11.04.2013 2 z 5

Retrospektívny pohľad do reality podnikania na Slovensku 90-tych rokov. Text je nenáročný, číta sa ľahko, rýchlo... no človeka pri tom, možno aj paradoxne, zmáha čoraz väčšie nuda. A to napriek tomu, že autor ho osviežuje, možno až príliš častými, humornými vsuvkami. Pamätníkovi spomínanej doby to však nedá nič. Môže to snáď čosi z tých rokov priblížiť dnešnej mladšej generácii, ale aj tá sa bez toho zrejme kľudne zaobíde.

Autorovy knížky

Drahoš Mihálek