Bílý prapor nad Kefalonií

Bílý prapor nad Kefalonií https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188927/bily-prapor-nad-kefalonii-188927.jpg 4 2 1

Z historických skutečností vycházející románové zpracování otřesné události, zničení italské okupační divize na řeckém ostrůvku Kefalonii Němci v září 1943.

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Naše vojsko

Bandiera bianca a Cefalonia

flanker.27
20.06.2017 5 z 5

Řada lidí bude znát tuto událos díky románu či filmu Mandolína kapitána Corelliho. Vlastně i já jsem se tak o této knize dozvěděl. Když jsem se kdysi vrátil z kina a bavil se s tátou o Corellim, táta mi vyprávěl, že kdysi četl tuto knihu. Našel jsem ji v knihovně a pln zájmu jsem si ji přečetl. Nejde o úplně klasický román, kniha střídá několik přístupů, částečně románový, částečně reportážní, částečně jde o literaturu faktu. Stylem bych ji asi přirovnal k Binetovu HHhH, i když jde o mnohem osobnější a křehčí výpověď o jedné tragické události druhé světové války, kterou místním Řekům připomene jeden Ital pátrající po minulosti svých blízkých. Sympatické je i střídání pohledu italského, řeckého a německého. Celkově se mi kniha velmi líbila a jednou se k ní nepochybně vrátím.

druhá světová válka (1939–1945) válečné romány

Autorovy knížky