Bílý kůň

Někdy považujeme život za nudnou samozřejmost. A jindy nechceme nic než přežít. Třicetiletá Zoe dobrovolně strávila posledních pět let v jakési osobní bublině – po tragické smrti manžela se pohybuje jen mezi svým prázdným bytem a výzkumným ústavem, kde pracuje jako uklízečka. Šeď plynoucích dní ji neubíjí, naopak jí pomáhá nalézt vnitřní klid, aby se mohla rozhodnout, co se svým životem provede dál. A pak se najednou všechno změní. Lidé v jejím okolí začnou umírat na záhadný virus, pojmenovaném Bílý kůň. Smrtící nákaza se lavinovitě šíří po celém světě a během několika měsíců se lidstvo ocitá na pokraji vyhynutí. Přežije jen hrstka imunních jedinců, a někteří z nich jako by pozbyli veškeré lidství. Vypuká válka a apokalypsu dovrší ničivé zvraty počasí. Možná Zoe dříve považovala holý život za jedinou jistotu, kterou ještě má. To už teď ale neplatí. Odkázána pouze sama na sebe putuje postapokalyptickým světem a snaží se přežít. Nebezpečí číhá na každém kroku, neboť z lidské podstaty už zbylo jen velmi málo. Zoe dál míří k jedinému místu, které by jí mohlo poskytnout potřebnou ochranu – nejen kvůli sobě, ale i kvůli tajemství, které nese s sebou… zdroj: www.legie.info...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/135927/bily-kun-bily-kun-135927.jpg 3.5265

Bílý kůň (1.)

Romány, Sci-fi
Vydáno:, Domino

White Horse (2012)

Kniha Bílý kůň

Cari
19.11.2018

Abych pravdu řekla, moc nechápu to nízké hodnocení. Knihu jsem četla už dávněji, ale utkvěla mi v hlavě. Neskutečně mně bavila... Čtivě napsaná, super postavy. Chytrý příběh, s chytrými myšlenkami. Pamatuji si, jak mně tehdy Bílý kůň uchvátil. Jako ano, chápu, že tady není tak silná milostná zápletka, kterou prostě spousta ženských potřebuje k tomu, aby pro ně kniha byla skvělá a daly plný počet hvězd. Kniha staví na něčem jiném, je chytrá a napínavá. Neocení jí však čtenář, který má v oblibě ty masové YA knihy, které jedou pořád na stejném scénáři. Ne, tady se fakt nedočkáte toho, jak se hrdinka bude rozhodovat mezi dvěma sexy muži a podobná klišé, kterou jsou u tohoto žánru typické. Přesto doporučuji... Nenechte se doradit. Kdo nejde s davem, ten tenhle počin jistě ocení. Bílý kůň má hloubku, kterou ale každý nevidí.

yandýs9
10.10.2018

Napínavá kniha, přečtena jedním dechem.

Wichita
09.08.2018

Tuhle knihu jsem přečetla za dva dny, může za to její rozsah (302 stran), i čtivost, se kterou je psaná. Že vám kniha odsýpá nicméně ještě neznamená, že je po všech stránkách dobrá.
Líbila se mi na ní propracovaná psychologie hlavní hrdinky, její promyšlená a uvěřitelná osobnost, tuto stránku knihy jsem si vyloženě užívala.
U příběhu to už ale poměrně vázne. Neubránila jsem se lehkému porovnání s Přechodem od Justina Cronina a Bílý kůň bohužel zdaleka nedosahuje takové kvality.
"Líbivost" hlavní dějové linky šla s počtem stránek dolů, urputná snaha o to přinést něco nového vyšla vniveč a zařadila ji mezi průměrné dystopie, konec knihy mě pak zanechal v jistých rozpacích.

makry
07.08.2018

Kniha mne zaujala svým obalem. Ale s obsahem už to bylo horší. Kniha se mi četla relativně rychle, ale jeji obsah mne moc nezaujal. Takže za mne zklámání.

Marekh
07.02.2018

Kniha nebyla úplně nejhorší, dala se číst. Konec knihy mi připadal hodně uspěchaný.

Olous1
05.06.2017

Nejdříve jsem se nemohla vůbec začíst,ale potom jsem knihu dočetla,dojmy jsou z toho rozporuplné,někdy dobré někdy ne.

EvikU.
09.04.2017

Z knihy mám rozporuplné pocity. Chvíli jo, chvili ne. Nevím zda budu číst další díly. Které mají vyjít.

mija.chalka
02.04.2017

Ani nevím, co jsem přesně čekala za příběh, ale kniha se mi líbila. Svět se změnil, ale žít se musí dál. Na konci jsem se trochu zarazila, konec bych uvítala úplně jiný. Jsem ráda, že je příběh uzavřený.