Na planetě tisíce barů

Na planetě tisíce barů https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28312/bmid_na-planete-tisice-baru-1sC-28312.jpg 3 34 5

Bill, galaktický hrdina série

Nejbláznivější dobrodružství všech časů a vesmírů. Je dokonalým mezihvězdným kavaleristou: velký, silný a vlastní dokonale vymytý (vypitý) mozek. Prostě perfektní hrdina: ochotný udělat cokoliv, aby si zachránil krk. (Jedna z mála částí těla, která je původní.) Vydává se na planetu barů, domov nejskvělejších „drinků“ v celém vesmíru. Dokáže však Bill přežít bez úhony ve světě plavovlásek, opilců a van plných šampaňského? Pokud chce uspět, musí najít časovou bránu a zastavit ďábelské spiknutí přicházející ze světa komiksů! Unikne Bill vražedným hippies? Pohltí ho příval lží pocházející z podstaty existence Planety barů? Objeví smysl života? Nalezne…... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Classic And

The Planet of Ten Thousand Bars , 1991

TERRORDROME
15.02.2023 3 z 5

Galaktický hrdina Bill pokračuje v životnej ceste za dokonalou náhradou odstrelenej nohy a dostane úlohu svojich snov. Infiltrovať sa na planétu tisícich barov, ožrať sa do bezvedomia kvalitným alkoholom a nájsť časovú anomáliu na hajzloch v pajzli plnom transvestitov. Vesmírny hipíci totiž cestujú históriou a okrem všeobecného víťazstva nacizmu spôsobia aj že všetci spisovatelia píšu už len tvrdé porno. Rozhodne sa mi to páčilo viac než Planéta Otročích Robotov, ale autori tlačia "vtipy" ako molitan do mlynčeka a myslia si že najväčšie hovadiny rovná sa najväčšia sranda. Preto sa živá časová diera volá Sir Dudlaj Dá a generačnú vesmírnu loď riadia kravy čo vyrábajú koláčiky na veliteľskom mostíku. Nie je to vyložený trapas, ale má to silno otupujúce tendencie. Najvtipnejšia mi prišla pasáž s indiánmi, ale len kým sa neobjavil ich boh v podobe mechanického mraku. Samotný Bill je takmer ako antická socha čo sa len vezie dejom a jeho jediný vklad je nekonečná túžba po alkohole, ale nakoniec sa pripletie do zaujímavého časového paradoxu a zistí že bez chľastu je z neho vlastne génius. Záver je asi taký že v zásade celkom fajn, prečo nie.

david5746
24.07.2021 2 z 5

Asi už jsem na to starej. Bill klasicky řeší problém záchrany vesmíru, cestuje se v čase, navštíví se mnoho barů a vypije se mnoho alkoholu.

Knihu mám doma náhodou 2x, tak tento výtisk poputuje v týdnu na palmovku do knihobudky, čímž si splním i jeden z bodů letošní výzvy. ;)

Luigi1
14.02.2021 2 z 5

Bylo to pěkné čtení na tehdejší dobu.V dnešním pojetí je to limonáda.

Luigi1
21.09.2020 2 z 5

No čekal jsem od Harrisona lepší podání.Myslím,že toho alkoholu je tam na můj vkus až moc,taky podle toho vypadá myšlení tohoto hromotluka.Slabota

Nostalgik
03.07.2017 4 z 5

Velká nostalgie, knihu jsem cetl pred dvaceti lety a tehdy jsem byl hodne unesen:)

Autoři knihy

Harry Harrison