Biggles a poklad Ophiru

Biggles a poklad Ophiru https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29934/biggles-a-poklad-ophiru-29934.jpg 4 9 2

Biggles série

Bývalý náčelník eskadry Digswell objevil v "Ophiru" zlatý poklad. Se souhlasem Biggleswortha se pro něj se dvěma přáteli vypraví. Když se muži dlouho nevrací a v tisku se objeví zpráva, že bylo na Arabském poloostrově nalezeno opuštěné letadlo, musí detektiv Biggles zasáhnout. Proč chybí v opuštěném letadle lékárnička? Aby byla záhada vyřešena, musí se detektiv vydat za nimi a najít je ať už živé či mrtvé... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Riopress

Biggles Forms a Syndicate , 1961

JanzPardubic
29.06.2020 5 z 5

Mám slabost pro příběhy, kdy Biggles pátrá po historických pokladech. Tentokrát se jako soukromá osoba vydává spolu s Gingerem a Bertiem za ruinami biblického města Ophiru, údajně ležícího při pobřeží Rudého moře nedaleko Adenu. Kvalitně vykreslenou postavou je jejich kolega pilot RAF Squadron Leader „Dizzy“ Digswell, který je na výpravu zláká. Jeho charakteristika v úvodu knihy je výborná. Nejsilnější stránkou knihy je přirozený tok příběhu, který se logicky rozvíjí bez zbytečných dějových zvratů. Jde o kvalitní a příjemný pozdnější bigglesovský díl.

Letouny (užívané Bigglesem a jeho týmem): Douglas mk. IV Dakota, Percival Proctor.

Filipek99
03.03.2013 3 z 5

Kniha byla celkem pěkná, ale nebylo v ní tolik napětí. Nanejvýš se dostávali z té jeskyně. Ale nebyla to špatná kniha.