Biela pani

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Napínavý príbeh bol napísaný na základe skutočných udalostí. V roku 2012 napadlo na Kysuciach a slovensko-českom pohraničí neuveriteľné množstvo snehu. Mladé dievča sa aj napriek kalamitnej situácii vybralo zo školy v dedine Korňa cez kopce domov. Neskôr už nedokázala pokračovať, no podarilo sa jej zavolať na tiesňovú linku. Dokáže operačná dôstojníčka Hasičského a záchranného zboru v Žiline, Patrícia, zavolať záchranné zložky a pomocou nich nájsť v nehostinnom teréne, v takmer dvojmetrových nánosoch snehu, mraze a strašnom vetre stratenú mladú Mišku? Dramatický dej sa končí nečakaným rozuzlením, pričom dráma vrcholí na úpätí Kysuckých hôr v tom najhoršom možnom počasí. Všetky strasti sú podčiarknuté okolitou mystikou a udalosťami, ktoré už navždy ostanú medzi nebom a zemou. Alebo nie?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/361334/biela-pani-Uqb-361334.jpg 3.324
Žánr
Romány, Thrillery, Literatura slovenská
Vydáno, Brána
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Biela pani

Přidat komentář
Marekh
15. května

Příběh je založený na skutečných událostech, které se staly na Kysucích. Povaha postav, jejich vyjadřování a smýšlení jsou autorovou fikcí. Jedná se o thriller s prvky mystiky. Knihu jsem přečetl na jedno posezení. Možná jsem nezvolil vhodné roční období pro četbu, protože je jaro a příběh se odehrává v zimě, kdy pořád sněží. Možná bych si knihu více užil kdyby byla zima, mráz a sněžilo by. V knize se vyskytují místa, která jsem osobně navštívil – Živčáková, kde se zjevila Panna Maria lesníkovi Matúši Lašútovi. Knihu hodnotím na 70 %.

Šestnáctiletá MIŠKA bojuje o život, když je zachvácena sněhovou kalamitou. Pomáhá ji PATRÍCIA (operační důstojnice Hasičského a záchranného sboru v Žilině) a profesionální i dobrovolní záchranáři. Seznamujeme se s přáteli a rodinou od Mišky a také s dalšími postavami.

Kniha se četla celkově dobře, i když v některých situacích bych jednal jinak, ale z pohodlí domova se lehce kritizuje, ale kdyby se člověk ocitl v ohrožení života jako naše hlavní hrdinka, tak by to viděl jinak. Určitě bych přivítal ještě více mystiky, která se mi líbila. Na zadním přebalu knihy nalezneme jedno lákalo, ve kterém je uvedeno, že „přečteno jedním dechem… nejedla jsem, nepila, nedýchala..“ V knize se vyskytovaly napínavé okamžiky, ale z druhé strany nebyla pro mě kniha úplně strhující, při které bych popadal dech a nedokázal se od knihy odtrhnout, ačkoliv jsem knihu přečetl na jeden zátah.

Venezia
11. května

Keby sa toto stalo niekde v USA, knihu by už dávno sfilmovali a Korňa by bola turistickou atrakciou, hlavne v zime, aby turisti videli Bielu pani. Mimochodom, kostol na Živčakovej, kde sa zjavila Panna Mária, je parádny a oltár nádherný. Akurát je ho problém nájsť, pretože chýbajú orientačné tabule. Také slovenské...


Kacafir
25. března

No já jsem čekal trochu více,ale dobré...

Allla9
19. února

Dechberoucí drama o život šestnáctileté Mišky. Kniha byla napsána podle skutečné události a je úžasná.

L.Helena
27. ledna

Docela napínavá kniha, jejíž děj se odehrává v průběhu jednoho odpoledne a popisuje průběh záchranné akce v drsném, sněhem zavátém prostředí slovenských Kysuc. Úplně jsem při čtení cítila tu vtírající se zimu a byla jsem ráda, že jsem doma v teple. Reálný příběh, sepsaný na základě skutečné události, je povýšen na lehce mysteriózní tím, že je obohacen o nadpřirozenou postavu Bílé paní a taky o jednookou straku, jejíž chování je vskutku značně záhadné.

SPOILER! Vždycky když jsem narazila na pasáže, kdy Miška s někým telefonovala, tak jsem se přistihla, že čtu doslova se zatajeným dechem a hrozně rychle, jako bych chtěla její hovor co nejvíc uspíšit, aby se tolik nespotřebovávala baterie v mobilu.

klodnerovic
09.12.2020

Nápad super - neotřelé téma, provedení horší. Bílá paní a straka by si zasloužily vysvětlení (ne ve smyslu realita x povídačky, ale proč), práce hasičů by mohla být popsána o trochu víc a jazyk by mohl být - jak to jen říct? - vybroušenější ... možná. Rozhodně ale nelituji, že jsem po knize sáhla :-).

Leona333
11.10.2020

No, vedle na Slovensku se tedy dějí věci... Dobré čtení to bylo. Napínavé, i mrazivé. A to nejen díky prostředí, kde se hlavní osoby děje nacházejí...

Gabriela737
08.10.2019

Prečítaná za tri hoďky. Oddychovka, ale výborná. Napínavý thriller s témou prežitia.

Doporučujeme

Strach
Strach