Bible v obrazech světových malířů

Bible v obrazech světových malířů https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309912/bmid_bible-v-obrazech-svetovych-maliru-Kwb-309912.jpg 5 6 2

Výtvarná zpracování biblických epizod od Noemovy archy až po Apokalypsu pro vás od nynějška už nebudou skrývat žádná tajemství! Nechte se unést nejkrásnějšími malbami dějin umění. Naučte se číst obrazy a rozumět jim pomocí zvýrazněných detailů. Unikátní publikace pro všechny, kdo chtějí poznat, jak Bible inspirovala největší díla světového malířství.... celý text

Duchovní literatura Historie Umění
Vydáno: , Alpress

La Bible expliquée par la peinture , 2015

Alizon
21.03.2022 5 z 5

Opravdu krasna obrazova poblikace, ktera obsahuje padesat umeleckych del (plus u mnoha z nich je kratce predstaven dalsi obraz na stejne tema), ktere zpracovavaji biblicke pribehy. Autori nejprve vybrali padesat klicovych biblickych scen (Stvoreni sveta, Archa Noemova, Nalezeni Mojzise, Samson a Dalila, Zvestovani, Utek do Egypta, Milosrdny Samaritan, Ukrizovani, Posledni soud atd). Nasledne ke kazdemu vybrali konkretni dilo (mnohdy s dilem doprovodnym) z rozsahle oblasti malirstvi od stredoveku az po 20.stoleti. Zastopeni jsou tak Michelangelo, Rembrandt, Veronese, Joseph M. Turner, Paul Gaugain, Pieter Bruegel st., Philippe de Champaigne, Gustav Moreau, Tizian a mnozi dalsi. Prevazuji autori italske renesance. Prezentace jednotlivych obrazu ma jednotne usporadani: nazev epizody (s prislusnym odkazem na danou cast Bible), strucne shrnuti pribehu a komentar k obrazu s vyzdvizenim dulezitych detailu (kazdy obraza na cca 4 strany). Nechybi chronologicky prehled, glosar a dalsi doplnkove informace. Osobne jsem spokojena, podobnou publikaci jsem hledala dlouhu. Ne kazdemu se musi libit vyber konkretniho dila (osobne me zklamal vyber u epizody "Zuzana a starci" - na tento namet jsem videla obrazy, ktere me zaujaly vice) - ale celkove kniha prinasi vyborny prehled, s podrobnymi popisky a je opravdu pekne udelana.

666Jitka
31.05.2020 5 z 5

Velice povedená kniha s 50-ti malbami světových malířských mistrů s biblickými výjevy, které jsou velmi podrobně popsané a vysvětlené.

Gérard Denizeau
francouzská
2016  100%Bible v obrazech světových malířů
2017  87%Leonardo da Vinci

Kniha Bible v obrazech světových malířů je v