Bible - Příběhy na každý den

Bible - Příběhy na každý den https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/246619/bmid_bible-pribehy-na-kazdy-den-246619.jpg 3 3 1

V této knize naleznete biblický příběh a krátkou modlitbu na každý den. Biblické příběhy Starého i Nového zákona jsou jednoduše převyprávěny. Pro každý den je určen jeden příběh. Na okraji každé strany naleznete datum označující den, pro nějž je příběh vybrán, číslo biblické kapitoly, z níž je příběh a jednoduchou modlitbičku inspirovanou textem. Kniha tak pomůže především těm rodičům, kteří chtějí naučit své děti pravidelně pracovat s biblickým textem.... celý text

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Česká biblická společnost

The Lion Day by Day Bible , 2007

Klamm
13.10.2015

Pěkný srozumitelný text a ilustrace. Na každý den jeden příběh a modlitbička. Vše v souladu s anotací knihy. Nekončí se Ježíšovým zmrtvýchvstání jak to obvykle bývá, ale pokračuje se vyprávěním o pronásledování křesťanů a vznikající křesťanské církvi.
Četl jsem dětem a na příbězích starého zákona jsem jim v rozpacích ukázal, jaká jsme my lidé někdy nepoučitelná hovada. Když nám teče do bot, voláme po Bohu. Sotva se nám začne dařit tak zlenivíme, nudíme se, začneme remcat, toužit po všem možném a máme tady válku. A pořád dokola, až jsem musel některé části SZ přeskakovat. Prostě oko za oko a zub za zub. Sympatické a praktické ve SZ mi vždy bylo snad jen desatero, které považuji za základ lidské morálky a etiky. S rezervou pak metaforické báje a legendy o potopě, Mojžíšovi, Samaritánovi, Babylonské věži atd
I když zarytí křestané tvrdí, že se musí brát Bible jako celek, u mě vždy převažovaly sympatie výhradně k Novému zákonu. Ať už život Krista pravdivý je či není, text Nového zákona může být určitou pozitivní směrnicí v různých oblastech života.

Autorovy knížky

Mary Joslin