Bhagavadgíta zpěv vznešeného

Bhagavadgíta zpěv vznešeného https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176523/bmid_bhagavadgita-zpev-vzneseneho-u31-176523.jpg 4 14 4

Vybrané partie z posvátné epické básně hinduismu, jež formuluje hlavní zásady, myšlenky a filozofii tohoto náboženství.

painthers
15.10.2020 4 z 5

Jedna z nejvýznamnějších knih hinduismu. Škoda, že jsem k ní přišla zrovna v době, kdy bych uvítala spíš jiný žánr, takže jsem se s tím lehce prala...

Jacck
28.07.2017 5 z 5

Bhagavadgíta je součást eposu Mahabharaty, tvoří jeho duchovní srdce. Povinnost pro všechny zájemce o duchovno. Janíčkův překlad je skvělý. Vyhněte se verzi Bhagavadgity v překladu a s komentáři od jistého Prabhupada (zakladatel sekty hárekršňáků). Zatímco Janíček překládal s pokorou a talentem. Brabhupada je (dle mého názoru) dogmatik a arogantní narcis.

Mateiko
23.01.2016 5 z 5

Pre mña najlepsia verzia B-gity, velmi jednoducha, strucna, neroztahana, zrozumitelna a hlavne bez zbytocneho sektarskeho zafarbovania (vid napr. u nas rozsirena Prabhupadova verzia: "Bhagavadgita -takova jaka je", kt. velmi nemusim). Doslov: Aldous Huxley. Skvele!

marek999
19.10.2015 3 z 5

Naprosto srozumitelně přeložena, objasňuje základy hinduismu poutavou formou.

Autorovy knížky

1989  83%Bhagavadgíta zpěv vznešeného