Bezvetrie tichom

Bezvetrie tichom https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429877/bmid_bezvetrie-tichom-o2X-429877.jpg 2 4 2

Debutová básnická zbierka mladej autorky Patrície Brestovanskej BEZVETRIE TICHOM vás prevedie tými najrozmanitejšími pocitmi, vychádzajúcimi zo zákutia tajomného srdca. Stretnete sa v nej s myšlienkami, ktoré nielenže pohladia vašu dušu, ale zoznámia vás aj so životnými rolami, ktoré autorka na svojej ceste za poznaním zakúsila. Jej svet bol skrášlený ligotavou dúhou, ktorej sa veľmi túžila dotknúť, súčasne však bola od nej na míle vzdialená. Musela naraziť na mnoho nepochopenia a neraz sa i tvrdo potknúť, aby sa pred ňou mohol otvoriť šíry oceán. Práve ten ju nalodil na koráb snov a ukázal jej podobu života, do ktorej sa nakoniec zamilovala. K tomuto ochrancovi sa utieka, ak na ňu doľahne clivota. No dnes už s vedomím šťastia vo svojom vnútri.... celý text

tiajackey666
10.05.2021 2 z 5

Poéziu mám ako žaner veľmi rada, ale odmietam pripustit, že do modernej poézie patria slová ako spanilá, proglas, chrám, sťa.. bohuzial som touto basnickou zbierkou sklamana.. jednou z mála basni ktora tuto zbierku zachranuje je basen č. 52 stale ta.vidim v predstavach.. tá je naozaj krásna bez zbytočnej vaty a skutocne vystihuje srdce mladej zeny... autorke rozhodne snahu nemozno zapriet ma na to byt talentovanej ale prosim prosim nech sa zbavi tych starovekych prirovnani...

lusila
10.02.2020 2 z 5

Milujem poéziu. Takú tú "vysokú školu literatúry" ako o nej zvykne hovoriť básnik Róbert Hakala. Mám svojich obľúbených básnikov, no rada objavujem aj autorov, ktorých nepoznám.
Keď sa mi do ruky dostala debutová kniha básní Patrície Brestovanskej, ohúril ma počet básní v nej. /85/
Dlhšie básne , jednoduché rýmy, miestami gramatické. Básne sú priamočiare, bez metafor. Každá z básní rozpráva príbeh: o láske a nehe, o démonoch v ľudskej duši, o túžbach a pocitoch ... Patrícia Brestovanská necháva čitateľa nazrieť do svojho vnútra s ľahkosťou, ktorú cítiť z jej básní.
" Prechádzam cez strmé údolie, zahalená len mesačným svitom, spoznávam tajné, večné záhrobie s poznačeným smutným rýmom." /Pobozkaná temnotou/

Patrícia Brestovanská
slovenská, 1988