Bezpečné známosti

Bezpečné známosti https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101579/bezpecne-znamosti-101579.jpg 3 28 6

Nové vydání úspěšného psychologického románu s detektivní zápletkou, v němž autorovi, známému českému prozaikovi střední generace Josefu Fraisovi (nar. 1946), nejde o to, kdo vraždil či jak byl zločin spáchán, ale proč k němu došlo, proč se z normálního milého kluka stal vychytralý a agresivní násilník, jenž si tak dlouho zahrával s životy ostatních, až přišel o svůj.... celý text

heavy66
10.08.2023 3 z 5

Autor měl špatné svědomí, že Ireně v prvním díle neopatřil pořádného chlapa, a chtěl to napravit ve volném pokračování. Kriminální nadporučík Hluchý pátrá po pachateli vraždy taxikáře na Jižňáku, a taky se snaží sbalit Irenu Sladkou. Přesvědčte se sami, zda se mu to podaří?!

jprst
23.07.2021 3 z 5

Slušná záležitost, autor prostě psal, jak režim žádal a výsledky nebyly až tak špatné. V době prvního vydání to byl slušný hit.

georginaa
06.08.2020 3 z 5

V té době tyto knihy byly velmi žádané. Příběh s detektivní zápletkou se dobře četl. Nešlo o to chytit jenom vraha, ale hlavně se dozvědět příčinu tohoto chování, proč se myslí rodí tak strašlivý zločin.

jindra2
31.08.2017 2 z 5

Čtivá detektivka, která si na nic nehraje. Sledujeme pátrání v minulosti zavražděného násilníka. Současně se dozvídáme o osobních problémech vyšetřovatele a seznamujeme se s polosvětem v době soumraku komunistické diktatury. Autor se odvážil i několika opatrných kritik dobových poměrů. Vyřešení případu není efektní ale věrohodné.

Petruše90
15.01.2013 4 z 5

Pro mě super detektivka :) Našla jsem ji v knihovně u našich a vždycky při čtení jsem se zžila z dobou, i když jsem byla úplné mimino, protože mi to strašně připomínalo scenérii českých detektivek, které běželi v televizi :D Fakt super :)

WEIL
19.06.2011 2 z 5

Dneska je to spíše kuriózní román, ale patří ke své době, kniha vyšla, takže své čtenáře měl, možná i má - Josef Frais - stále.