Beze stopy

Beze stopy https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347221/bmid_beze-stopy-Go9-347221.jpg 4 242 77

Hannah je atraktivní, cílevědomá a úspěšná. Ve velké účetní firmě, kde pracuje, ji podle všeho brzy čeká povýšení, a tak se plná elánu vrací ze služební cesty z Oxfordu do Liverpoolu za „svým“ Mattem. Namísto otevřené náruče ji však čeká pořádný šok – doma nejenže nenachází svého přítele, ale ani žádné jeho věci, dokonce i jeho účty na sociálních sítích jsou smazány. Jak může člověk jen tak zmizet? Jak může beze stopy zmizet tak, jako by předtím ani neexistoval? Hannah se ze dne na den ocitne na dně. Nedokáže se soustředit na práci, přestane o sebe dbát, nejí, nespí. Postupem času začíná mít pocit, jako by jí Matt chtěl dát přece jen nějakou zprávu. Dostává podivné esemesky, dokonce doma rozpozná stopu důvěrně známé kolínské a ve váze jí kdosi vymění květiny za čerstvé… Psychologický thriller pro všechny fanoušky Dívky ve vlaku, Zmizelé a vypravěček, jimž není radno věřit všechno, co říkají.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Gone Without a Trace , 2017

Zuzka222
20.11.2017 3 z 5

Jsem ráda za takový konec. Celou knihu jsem měla chuť Hannah jednu vrazit a díky konci se její chování trochu vysvětlilo. Námět hodně dobrý, zpracování mě ale trochu zklamalo. Možná kdyby tam byla alespoň jedna normální postava, působil by celý příběh věrohodněji, ale takhle mi to přišlo celé dost neuvěřitelné. Většinu knihy mě tak napadalo...Proboha, co je to za magory?!

martina.bella
13.11.2017 5 z 5

Jedna z nejčtivějších knih,kterou jsem v poslední době četla. Kam se hrabe Dívka ve vlaku!

Hella
13.11.2017 5 z 5

Jo jo, tohle byla jízda! Autorka mě totálně převezla... :-) A takhle nějak má vypadat správný thriller!

kneslova
08.11.2017 5 z 5

Dávám 5 bodů za to jak se podařilo udržet napětí a přitom mistrně vést čtenáře, tam kde je chce mít. Já začala mít podezření až tak v půli knihy, je li vše tak jak se jeví. Napínavé, pořád člověk chce vědět co dál... dobrá kniha

jana3099
02.11.2017 4 z 5

Hodně zajímavý thriller, napínavý a čtivý. Pořád jsem netušila, o co vlastně komu jde a ten konec mě překvapil.....určitě doporučuji.

Kekik
02.11.2017 5 z 5

Velmi pěkně si s námi autorka pohrála.
Konec je nepředvídatelný, ale poslední věta mě nepřekvapila.
Dobrý psycho...

Michaela91
01.11.2017 4 z 5

Velmi napínavé. Od začátku mě kniha držela ve střehu aby mi nic neuniklo. Občas mi vadilo chování Hannah ale to je čistě můj problém. Jinak určitě pro milovníky tohoto žánru bych doporučila přečíst.

Digi28
30.10.2017 4 z 5

napinava kniha jiz od zacatku.velice prekvapivy kopec.khiha me bavila

martina.tim
28.10.2017 4 z 5

Knížka mě zaujala hned anotací. Začátek byl napsaný velmi čtivě a člověk si říkal "chudák holka a ten Matt musí být pěknej haj...", ale postupem knihy se některé karty dost zamíchají a mě napadlo, že je to snad na způsob prokletého ostrova. Každopádně hlavní hrdinku už jsem začínala spíše nesnášet hlavně kvůli jejím přehnaných reakcím. Dopadlo to, tak jak to dopadlo a jak to jinak snad dopadnout nemohlo. A ne vše je tak jak se na první pohled jeví. Doporučuji.

Danago
23.10.2017 5 z 5

Výborně vymyšlený psychothriller. Od samého začátku je knížka napínavá , nebyla jsem schopná ji ani na chvilku zavřít. Příběh je čtivý a uvěřitelný a to mu dává body do plusu. Musím přiznat , že jsem konec zdaleka nečekala. Je opravdu šokující. Za mě teda opravdu velká spokojenost.
Doporučuji si nečíst anotaci , neprozrazuje sice moc , ale i to je škoda vědět předem.

JanaDor
22.10.2017 4 z 5

Předně musím říct, že se kniha dobře četla a měla pro mě nečekaný závěr. V hlavě mi běžely všechny možné verze, toho, jak to mohlo být, ale toto mě nenapadlo. Nebyla to pro mě mrazivá kniha, že bych se bála, spíše to bylo neuvěřitelné, že je někdo takový. Ale uznávám, že je fakt, že se určití lidé mezi námi pohybují a přitom, bych to do nich nikdy neřekla, že můžou být tak nebezpeční. Hannah mi byla po celou dobu čtení velmi nesympatická, prostě se chovala jako kráva, ale když nad tím přemýšlím, tak je to od autorky skvělý tah. Prostě už víc nemohu psát nebo mi nějaká pointa ujede a bude to průšvih.

Nixa
17.10.2017 4 z 5

Napínavé čtení od samého začátku. Byla jsem hrozně zvědavá jak to nakonec všechno dopadne. Ten konec mě dostal, vůbec jsem to nečekala! Opravdu hodně podařený psychothriller, místy jsem měla úplně mrazení v zádech. Já jsem byla spokojená!

mariva
16.10.2017 4 z 5

Kniha mě bavila, od prvních stránek vtáhne do děje a musela jsem odolávat, abych se nepodívala na konec, jak to vlastně se záhadným zmizením bylo. Vysvětlení bylo docela překvapivé, dost mi to připomínalo Zmizelou od Flynnové.

Hope80
09.10.2017 5 z 5

Překvapená, nečekala konec, dostalo mě to. TOP.

Rodaw
07.10.2017 4 z 5

BEZE STOPY
Pokud hledáte velmi vydařený psychothriller, za sebe mohu Beze stopy jen a jen doporučit. Neuvěřitelně čtivé hned od první stránky, napínavé a ten konec!! Miluju překvapivé konce a ten pocit, když toužím po vědět, JAK to vlastně bylo... a když se to dozvím- celkem mě to rozhodí:) Záhadná atmosféra budována celou knihu a já si to užívala ♥ Je pravda, že jsem si chvílemi říkala "Teda, tohle je spíš takové drama.." , ale není tomu tak, opravdu, věřte mi - je to thriller :o) Když se vrátím k tomu rozuzlení - část ho je taková neobvyklá, ještě jsem se s tím nesetkala.. ale zaujalo mě to, rozhodně to považuju za téma k přemýšlení (a o kterém se mimochodem moc nemluví).. Škoda, že můj výtisk měl na konci tiskařskou chybu (netuším, jestli to tak mají všechny kousky a nebo ne) - necelých 10 stran je v knížce prostě 2x, ale řešením je prostě stránky přeskočit a přímo si přečíst epilog (který mě mimochodem dostal a z celé knížky se mi líbil nejvíc).
Ano, za mě knížku doporučuji ... a pro mě je to jeden z nejlepších thrillerů tohoto roku :))

Jane417
01.10.2017 5 z 5

Přečteno za den... naprosto skvělý psychologický thriller! Přesně tento žánr mám nejraději! Hlavní hrdinka Hannah se vrátí domů z pracovního jednání a její přítel je pryč! Je pryč se vším všudy! Nezbyla po něm jediná věc a vše, co s ním bylo spojené, tak zmizelo. Hanah propadá zoufalství a nechce přijmout fakt, že ji její Matt opustil a ke všemu tímto způsobem. Z úspěšné účetní, kterou právě povýšili se postupem času stavá troska, o které si okolí myslí, že se zbláznila. Hannah zasvětí svůj život tomu, že Matta začne hledat. Pátrá, telefonuje, hledá... Ke všemu kolem sebe začne objevovat indicie toho, že Matt je někde blízko! Chce se Matt vrátit a proč vlastně odešel? Co se stalo, když jejich vztah byl dokonalý. Nebo nebyl? Najde ho nebo se bude muset naučit žít bez něj? Příběh ženy, která to v životě neměla a nemá jednoduché a bude hůř.... Za mě... výborné čtení!

evonra
27.09.2017 3 z 5

Asi jsem měla vysoké očekávání, nebo jsem četla v nesprávnou chvíli, ale mě to celkem zklamalo.