Beze stopy

Beze stopy https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347221/bmid_beze-stopy-Go9-347221.jpg 4 242 77

Hannah je atraktivní, cílevědomá a úspěšná. Ve velké účetní firmě, kde pracuje, ji podle všeho brzy čeká povýšení, a tak se plná elánu vrací ze služební cesty z Oxfordu do Liverpoolu za „svým“ Mattem. Namísto otevřené náruče ji však čeká pořádný šok – doma nejenže nenachází svého přítele, ale ani žádné jeho věci, dokonce i jeho účty na sociálních sítích jsou smazány. Jak může člověk jen tak zmizet? Jak může beze stopy zmizet tak, jako by předtím ani neexistoval? Hannah se ze dne na den ocitne na dně. Nedokáže se soustředit na práci, přestane o sebe dbát, nejí, nespí. Postupem času začíná mít pocit, jako by jí Matt chtěl dát přece jen nějakou zprávu. Dostává podivné esemesky, dokonce doma rozpozná stopu důvěrně známé kolínské a ve váze jí kdosi vymění květiny za čerstvé… Psychologický thriller pro všechny fanoušky Dívky ve vlaku, Zmizelé a vypravěček, jimž není radno věřit všechno, co říkají.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Gone Without a Trace , 2017

Danilla
02.04.2018 2 z 5

Na knihu jsem se moc těšila, anotace mi přišla zajímavá. Bohužel mě kniha velice zklamala. Hlavní hrdinka mi přišla protivná a její chování v některých situacích naprosto nereálné. Kniha se hodně táhla a měla plno zbytečných pasáží.
Konec byl překvapivý, protože za celou knihu nebyla ani mrňavá indicie, že se něco takového děje.

Toňula
13.03.2018 3 z 5

Určitě čtivá, poměrně napínavá kniha s docela překvapivým závěrem, který mě ale paradoxně trochu zklamal. Čekala jsem trochu jiné vyústění, navíc hrdinka dělala vše proto, aby se čtenáři zprotivila, což na druhou stranu je poměrně originální, ale trochu to narušuje takové to fandění hlavní postavě. Ale stála za přečtění.

jasmína
26.02.2018 5 z 5

Přečteno za jeden dlouhý nedělní večer ! Velká spokojenost, nečekané rozuzlení, třeba se dočkáme i pokračování..

okeey
26.02.2018 5 z 5

Po půlce mě příběh pohltil a rozhodně jsem takový konec nečekala. Jedním dechem! 5*

Kopretina_aku
13.02.2018 3 z 5

Nebylo to špatné, četlo se to dobře, ale řekla bych takový průměr. Rozhodně to není na 5*.

PetK
13.02.2018 4 z 5

Trochu protivná a sobecká hlavní hrdinka, snobka s kariérou na prvním místě, které se během jednoho večera obrátí život naruby a brzy se nachází ve fázi, kdy neví, jestli hrabe jí, nebo celému světu.
Váhala jsem mezi třema a čtyřmi... Ale poslední fáze knihy to docela zachránila. Po polovině už to chvíli bylo furt na jedno kopyto, ale je třeba uznat, že příběh byl čtivý. A rozuzlení docela originální na to, že jsem knih s podobnou zápletkou četla už několik.

Romžiry
06.02.2018 2 z 5

Bojovala jsem s hlavní hrdinkou, rozhodně by se měla léčit. Knihy typu: přes půlku knihy nic moc a pak tak rychlý spád, až se tajil dech, nemám moc ráda. Celkově kniha nebyla špatná, ale kdybych ji nečetla, o nic bych nepřišla.

Misa.K1
01.02.2018 4 z 5

Knížka se mi trefila do nálady, sedla mi, četla se dobře. Rozuzlení celkem překvapivé.

Úplně souhlasím s Leny.Wood ohledně slova "horečnatě" - neustále se opakuje a ke všemu ho překladatelka používá špatně, patrně měla na mysli slovo "horečně".
Bohužel špatný překlad dost kazil cekový dojem z knížky, za to ale autorka nemůže.

icewind
30.01.2018 3 z 5

Občas jsem bojoval s tím uvěřit postavám, že by takhle někdo mohl v reálu mluvit, myslet, jednat...... na přesdržku byla jak hlavní hrdinka tak zejména i její kokoko kamarádka :-) Děj neurazil, ale název celkem sedí, kniha mým životem prolétla opravdu tak nějak beze stopy....

bafuskyBaf
22.01.2018 4 z 5

Trošku mi hlavní představitelka lezla na nervy...ale rozuzlení mělo spád...i když jsem trošku tušila oč kráčí.

Dresia
20.01.2018 5 z 5

Dobrý psychothriller. Takový ze života ;)

ArwenAragorn
09.01.2018 5 z 5

Výborný čtivý psychothriller. Napínavý byl od samého začátku a konec byl pro mě hodně překvapivý. Dávám pět* i přes drobné nelogičnosti v příběhu.

eva3655
05.01.2018 2 z 5

Už dlouho se mi nestalo, že by mi hlavní hrdinka v knize tak moc lezla na nervy. Iritovala mě až tak, že jsem se zamýšlela, jak se mi povede knihu dočíst. Ale zase jsem byla zvědavá, kam se poděl Matt :-) Jak se blížil konec, začínala jsem Hannah trochu chápat, ale na úplném závěru to u mě zase zazdila. Knížka je čtivá, ale jednou stačilo.

salunka
04.01.2018 3 z 5

Celkem pomalej rozjezd, nekonečný hledání a konec mi nesedl vůbec. Zklamání.

konicekbily
02.01.2018 3 z 5

Podle mne hodně přehnané, nereálné. Zápletka už byla použita několikrát v jiných knihách. Monologem vyprávěné příběhy bývají podobné. Odpočinková četba - průměr pro čtenáře tohoto druhu literatury

leny.wood
29.12.2017 1 z 5

Tohle že má být thriller? No tak to sotva. Knihu jsem protrpěla, dočetla jsem ji se sebezapřením a nadějí, že třeba... Ale bohužel. Žádné napětí jsem necítila. Jen znechucení nad hlavní postavou (a to téměř od samého začátku) a hlavně slovem "horečnatě" - tolikrát během chvíle bylo všechno horečnaté, až jsem měla chuť knížku zahodit.

elisa194
28.12.2017 3 z 5

Zhruba do poloviny knížky jsem napětím skoro ani nedychala. Ale ke konci se kniha trochu pokazila a napětí opadlo, zápletka jinak super, ale hlavní postava byla nekdy na facku, sice se to pak na konci vše vysvetlilo, ale stejne mi byla hrozne nesympaticka. Takže *** a pul

romana0733
03.12.2017 5 z 5

Moc pěkně napsané, napinavé od začátku až do konce, žádná hluchá mista.

kika 13
27.11.2017 4 z 5

Napínavé až do konce.Hannah byla dost často na zabití.

Bella09
26.11.2017 5 z 5

No tak tak tomu říkám thriller. Napínavá kniha od začátku do konce. Nejdřív mi Hannah bylo líto, ale potom bylo pro mě její chování nepochopitelné. Takové rozuzlení příběhu jsem nečekala. A úplný závěr šokující.