Beze stopy

Beze stopy https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347221/bmid_beze-stopy-Go9-347221.jpg 4 242 77

Hannah je atraktivní, cílevědomá a úspěšná. Ve velké účetní firmě, kde pracuje, ji podle všeho brzy čeká povýšení, a tak se plná elánu vrací ze služební cesty z Oxfordu do Liverpoolu za „svým“ Mattem. Namísto otevřené náruče ji však čeká pořádný šok – doma nejenže nenachází svého přítele, ale ani žádné jeho věci, dokonce i jeho účty na sociálních sítích jsou smazány. Jak může člověk jen tak zmizet? Jak může beze stopy zmizet tak, jako by předtím ani neexistoval? Hannah se ze dne na den ocitne na dně. Nedokáže se soustředit na práci, přestane o sebe dbát, nejí, nespí. Postupem času začíná mít pocit, jako by jí Matt chtěl dát přece jen nějakou zprávu. Dostává podivné esemesky, dokonce doma rozpozná stopu důvěrně známé kolínské a ve váze jí kdosi vymění květiny za čerstvé… Psychologický thriller pro všechny fanoušky Dívky ve vlaku, Zmizelé a vypravěček, jimž není radno věřit všechno, co říkají.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Gone Without a Trace , 2017

hlavajda93
21.10.2019 2 z 5

čekala jsem od knihy něco víc. Celou dobu máte hlavní hrdinku za opuštěnou chudinku a ona je to nakonec všechno jinak, což jsem nečekala. Pořád jsem čekala, jak se to vlastně rozuzlí, ale takový konec jsem nečekala.

bábuška
07.09.2019 2 z 5

Thrillerům se vyhýbám, u této knihy jsem udělala vyjímku. Hrdinka skoro na všech stránkách hledá přítele, který se od ní tajně odstěhoval v době její služební cesty. Zajímavější byl pro mně závěr knihy a tím i poučení, že obdobný druh literatury už nemám vyhledávat. Rostla jsem prostě na klasické literatuře.

Luciáš01
10.08.2019 5 z 5

Knihu jsem koupila, aniž by mě nějak více zaujala příběhem nebo obálkou. Myslela jsem si, že to bude klasický příběh à la ztratil se přítel a hledám ho. Navíc stála v akci pouze krásných 79 Kč, tak jsem si řekla „Proč ne?“. A dobře jsem udělala.
Když jsem knihu začala číst, nic jsem od ní nečekala. Prvních pocit z knihy byl úžasný, nadchla mě, četla se rychle, děj byl zajímavý. Po dalších x stránkách ze mě nadšení opadlo, chvíli se pořádně nic nedělo, pořád dokola „se mluvilo“ pořád o tom samém. Po pár stránkách ale nastal obrat, konečně se začal děj někam ubírat, na světlo světa začaly vycházet nové informace a indicie. Vše bylo čím dál zajímavější a začala jsem zjišťovat, že ne vše je asi tak, jak jsem si původně myslela. Úplně mě vyústění děje nadchlo.
Něco málo k ději: Hanah, mladá krásná křehká dívka, žije svůj idylický život s milujícím přítelem Mattem, buduje si kariéru a vše se jí daří. Jednoho dne se však vrátí z konference domů, a ejhle, Matt je pryč a spolu s ním všechny jeho věci. Její dům vypadá, jako kdyby tam nikdy nebydlel. Posléze zjistí, že zmizely z jejího počítače, telefonu i domu veškeré informace o Mattovi, dokonce i všechny fotky, na kterých byl. Hannah se samozřejmě snaží Matta najít a zjistit, proč odešel, jelikož to vůbec nechápe a nenapadá ji jediný důvod – vždyť byli přece tak šťastní. Stává se tím posedlá a v důsledku toho začne mít problémy v práci a celém svém životě. Stává se z ní troska. Najedou se doma začínají objevovat indicie, že tam ne vždy bývá sama. Proč Matt odešel, jaký k tomu měl důvod? To je jedno velké tajemství, které na vás čeká na konci knihy. A tvrdím si říct, že vám vyrazí dech…
Tohle je kniha, kterou určitě doporučuji!

Dela111
25.07.2019 4 z 5

Beze stopy není námětem originální, v thrillerech často osoby mizí, ale tady zmizí přítel hlavní hrdinky tak dokonale, že to vypadá jako by ani neexistoval.
Zápletka je dobře promyšlená, výborně je popsaný postupný psychický propad hlavní postavy. Závěr je netradiční, pořádně vygradovaný, to oceňuji. Beze stopy je psychothriller, který nepostrádá napětí a čtivost.

Hvězdinka
16.06.2019 4 z 5

Kniha má neuvěřitelný spád, četla se sama. Zajímavé rozuzlení, které v průběhu knihy nebylo naznačeno. Rozhodně doporučuji!

certik003
26.03.2019

Hannah mi bylo ze začátku líto, ale pak už mi lezla na nervy, jak pořád bývalého přítele hledala na úkor svého života. Přesto byla knížka hodně čtivá, přiměřeně napínavé a konec překvapivý.

Adhara
06.03.2019 4 z 5

Bez výstrahy je psychotriler tak na tri a pol hviezdičky. Bol pre mňa ľahko a svižne čítavý. Konečne dielo, kde sú pocity a myšlienky hlavnej hrdinky napísané po lopate a pochopiteľné a to nielen raz, ale aj do zásoby.

Hannah vo mne prvé tri štvrtiny knihy vzbudzovala prevažne súcit. Príbeh robí plastickým mnoho detailov, popisov jej zariadenia aj zmiznutých Mattových vecí spolu s útržkami spomienok. Na mňa to fungovalo, no mám obavu, že na iných nemusí. A ako to už býva, postupne sa pred nami vynára tiež obraz minulosti Hannah, ktorá bude mať do rozuzlenia čo povedať. Lenže…

Napriek tomu som po rozuzlení primárnej záhady mala neodbytný pocit, že som bola ako čitateľ podvedená. Obraty sa vo všeobecnosti nezaobídu bez zamlčiavania podstatných faktov autorom, no tu toho autorka zamlčala až priveľa. Po istom zamyslení sa to síce dá vysvetliť a ospravedlniť, no napriek tomu som nemala pocit, že by to všetko bolo pekne sadlo.

Na druhej strane ale oceňujem, že autorka do záveru nevniesla klasické klišé.

SilvieSisinka
22.02.2019 3 z 5

Kniha mě bavila do půlky. Potom už to nebylo pro mě zajímavé. Konec a rozuzlení mě nenadchl.

MartulkaS
22.01.2019 5 z 5

Super, velmi čtivá kniha. Hannah mě tedy chvílemi lezla na nervy tím jak urputně hledala a na všechno ostatní kašlala, ale to rozuzlení jsem tedy nečekala. Bezva závěr :)

ivana02
24.10.2018 4 z 5

Vynikající. Vůbec jsem netušila, jak to vlastně dopadne, i když náznaky autorka dávala. Pořád jsem přemýšlela a bylo napnutá, co z toho vyleze a vyústění bylo pro mne překvapivé. Hlavní hrdinku jsem nechápala, ale tak to mělo být.

slaska77
21.08.2018 4 z 5

Psychothriller, jak se patří. Autorka krásně rozpracovala hned vícero zápletek, z nichž některé jsou vnímavým čtenářům jasné od začátku, jiné zůstávají neodhaleny, chvíli si říkáte, že je jich tam podezřele moc, jenomže pak zjistíte, že je vše jinak a najednou to všechno dává logiku. V jednom momentu měla autorka možnost celou knihu uzavřít směrem k růžové knihovně a já jsem moc vděčná, že to neudělala. Vzniklo tak něco opravdu zajímavého, co nutí čtenáře popřemýšlet i delší čas po přečtení knihy, zejména díky opravdu skvěle napsaným posledním řádkům. Více nesmím ani naznačit.

Rave
11.08.2018 4 z 5

Opet se mi osvedcilo necist si o doporucene knizce vubec nic. Miluju ty momenty prekvapeni a mrazeni v zadech a vadi mi, kdyz je o ne ctenar ochuzen prozrazenim uz v upoutavce...Chovani hrdinky bylo mistrne vystupnovane a i kdyz nad ni clovek kroutil hlavou, vlastne ji rozumel! Katie aspirovala na titul "nejhorsi kamoska" od prvnich stranek knizky a osobne jsem nechapala, proc s ni hlavni hrdinka vubec chce travit cas...Finalni rozuzleni me sokovalo, ale priznam se, ze dana kapitola na me pusobila, jako by ji psala jina autorka. Do te doby mistny popis a ve finale trochu lacine a pritazene za vlasy. Zaver ovsem opet uzasny a knizka si tak ode me celkove zaslouzi temer plny pocet hvezd.

kackahracka
06.08.2018 4 z 5

Fantastické. Byla jsem naprosto unešená a nedokázala se odtrhnout. A to až do momentu hlavního zvratu. Tak nějak jsem vydechla, knížku narychlo odložila, abych se mohla věnovat zbytku světa okolo, a když jsem se natěšeně vrátila jí dočíst, přišlo mi, jako bych snad vzala do ruky něco dočista jiného. Jsem z toho všeho taková rozčarovaná. Rozuzlení mě zkrátka zklamalo, ale těžko říct, jestli by to na mě působilo jinak, kdybych knížku přečetla opravdu najednou. Doporučuji, ale radím - od půlky dál už nepřestávejte!

micha-ella
29.07.2018 4 z 5

Odpočinkové čtení se záhadou, kterou hlavní postava toho příběhu řeší tak umanutě, že Vám její jednání někdy přijde těžko pochopitelné. Ovšem vysvětlení té záhady je nečekané.

Nikei
22.07.2018 3 z 5

Po pár stránkách jsem začala přemýšlet nad tím, že knihu nedočtu, nakonec jsem překonala tři čtvrtiny knihy, než mě kniha zaujala. Konec se mi z celé knihy líbil nejvíce.

mysterygirl
19.07.2018 3 z 5

Cetla jsem a rikala si: tak to je pekna knizka,super..na konci jsem tak nadsena nebyla.konec to cely zkazil.

PetaPug
13.07.2018 5 z 5

Skvělá kniha! Čtivá a napínavá hned od začátku. Doporučuju!!!!! :)

i.stefany
02.07.2018 4 z 5

Psychothriller, který strhne svým tempem. Téma příběhu je velmi zajímavé, s každou stránkou chcete víc a víc vědět, co se vlastně stalo a proč. Na druhou stranu posedlost a naivita hlavní postavy mě neskutečně vytáčela. Pointu jsem vytušila, jen jsem nechápala proč. V každém případě se kniha velmi dobře a rychle čte a nelituji stráveného času.

Tyrkysová
19.05.2018 5 z 5

Beze stopy je beze-sporu skvělým thrillerem s prvky napětí i psychologického románu. 328 stran slupnete jako malinu, protože vás autorka nenechá vydechnout a zajímavost příběhu dokáže udržet až doslova do posledního slova epilogu.

prestiggio
19.05.2018 3 z 5

Začala som čítať len zopar strán s tým či ma kniha vôbec zaujme. Ani neviem ako, bola som v polovici. Keď sa blížilo rozuzlenie, opisy som už len preskakovala a čítala iba podstatné dialógy. Čakala som niečo záhadnejšie. Bohužial slovenská verzia prekladu sa, podľa môjho názoru, veľmi nevydarila.