Pomsta beštie

Pomsta beštie https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/505240/bmid_pomsta-bestie-ACe-505240.jpg 4 8 8

Druhá časť strašidelného príbehu, ktorý by mal byť na zozname prianí každej príšerky Vyše 511 rokov Ebenezer Tweezer skrýval vo svojom podkroví beštiu. Kŕmil ju všetkým možným, čo si len zažiadala, a beštia mu za to vždy dala všetko, po čom zatúžil. Teraz už beštie niet, ale je tu Bethany, ktorá je spolu s fialovým papagájom Claudette rozhodnutá, že s Ebenezerom musia odbeštializovať svoje životy a konať dobro. Veľmi rýchlo si však uvedomia, že ani jeden z nich nevie, čo vlastne dobrí ľudia robia. Bethany zakrátko zistí, že neslávne známej figliarke (ani len napravenej) nikto neverí, a Ebenezerovi začnú chýbať beštiine dary. Na celkom nečakanom mieste ich však niekto sleduje. Niekto veľmi hladný... Inteligentný, vtipný a originálny príbeh o priateľstve a o tom, aké dôležité je postaviť sa tyranom.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Ikar (SK)

Revenge of the Beast , 2021

Vknihách
05.11.2023 5 z 5

magické, clivé, napínavé

Také je čítanie knihy Beštia a Bethany: POMSTA BEŠTIE.

Veľmi sa mi páčilo, že v tejto časti sa autor venoval akoby samotnému začiatku príbehu Beštie. Síce to bolo pre moju Pauli mätúce, nechápala prečo je Ebenezer raz dospelý, 500-ročný chlapík a raz dieťa, no pre mňa to bolo fakt super. Pauli som vysvetľovala, kedy sa vraciame do Ebenezerovho detstva a rovnako ako ja, bola zhrozená, aké dokážu byť deti zlé a práve zraniteľní jedinci túžiaci po priateľstve, či akejkoľvek chvíľke pozornosti, zakotvia v toxických vzťahoch (áno, prosím pekne, v tejto knihe boli názorné ukážky toxicity a nie v romanciach, ktoré čítam). Lenže ako sa hovorí “z kaluže do blata a Ebenezera zachránila v detstve Beštia, ktorej pomohol, aby sa necítil taký sám. Nebola to nezištná pomoc z jej strany. Veď aj za dlhovekosť vďačil Beštii. Náležite jej každý rok života splácal.

Až Bethany vniesla do života Ebenezera nový vietor. Vytvorilo sa medzi nimi krásne priateľstvo a obaja si uvedomili, že chcú byť lepšími. Aj toto autor poňal s humorom a stále prítomný pomyselný čertík na pleci zasahoval do dobrých úmyslov postáv. Či ich priateľstvo ustojí skúšky, ktoré im nachystá papagájica Claudette, sa dočítate v tomto pokračovaní príbehu.

A čo Beštia? V závere bude mať veľkolepé entré priamo na divadelných doskách. Vskutku napínavý záver vám nechá otvorené dvere na domnienky, ktoré verím, budú vyvrátené alebo potvrdené v tretej časti tejto originálnej série pre deti od 8 rokov.

JACK MEGGITT-PHILLIPS vsadil na silu priateľstva a dôvery, predsudky a zlú minulosť, či manipuláciu. V tom, aby napísal perfektný text, mu dopomohli vedľajšie postavy a nemálo ilustrácie, ktoré navodili tú správnu atmosféru príbehu.

broskev28
25.01.2023 4 z 5

Už na s.8, u Divize, jsem zavětřila, vycvičena mnoha detektivkami . . .
Na s.9 mě překvapil obrázek - muž, který mluví s Ebenezerem, totiž žádnou kápi nemá; znak má na svém plášti. Podobně obr. na s. 12 - měl by se odehrávat na louce, přes kterou Ebenezer sprintoval, ale tak tomu na obrázku rozhodně není. Hnidopiška, já už lepší nebudu.
Úžasný byl naopak obrázek na s.95 a obecně cukrárna slečny Zmatlíkové je místo, které bych moc chtěla navštívit. Nikdy jsem netoužila stát se cukrářkou či kuchařkou (chudáci strávníci!), ale tady by se mi určitě líbilo.
Výborná byla i desková hra SLOVNÍ HŘÍČKY - inspirace pro naše knihožroutská setkání! A obecně mě příběh opět příjemně překvapil, přičemž to největší překvápko jsem našla na konci: jak to bude dál?

"Když Ebenezer viděl tyto vzpomínky poprvé, před pár dny, tajně z nich byl nadšený. Teď ho odpuzovaly. Na to, abyste někoho přestali mít rádi, nezabere nic lépe než únos a mučení."

bupilla
23.11.2021 5 z 5

Zase výborné :D
Ilustrácie sú super, v tejto knihe je ich ale myslím menej, ako v prvej časti, je tu viacej súvislého textu.
Príbeh sa vyvíja zaujímavo a koniec ma úplne nalákal na pokračovanie, takže teším sa na tretiu časť. :)
Je to vtipné, nápadité, čierny humor a samozrejme kopec múdrosti medzi riadkami :)
Pre fanúšikov Dahla a Walliamsa ako stvorené :)

napětí černý humor

2020  82%Bethany a netvor