Běsnící světlo

Běsnící světlo https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295644/bmid_besnici-svetlo-uGX-295644.jpg 4 108 34

DO KRAJNOSTI VYČERPANÁ. Lucille dovedou potrápit hluboké duševní zmatky, až neví kudy kam. Její rodiče selhali a ona se ze dne na den ocitla bez pomoci sama s malou sestrou. Musí čelit zraňujícím aspektům lidské existence, zvlášť když si dala slovo, že malou Wren udrží ve své péči. Není to nejlepší doba pro osudovou lásku a ještě k tomu má Digby svoji dívku, Lucille ale ví s naprostou jistotou, že jestli nic nepodnikne, ztratí kus svojí duše a bude navždycky litovat. NACHÁZÍ SVOJE SILNÉ STRÁNKY V bitvě o znovunabytí vnitřní vyrovnanosti selhává znovu a znovu. Je absolutně vyčerpaná a víc už nemůže unést… pak si ale uvědomí, že kupodivu právě komplikovaná láska plná rozporů jí pomáhá, aby ve svém nitru odkryla nové dimenze a objevila svoje silné stránky.... celý text

Romány Dívčí romány
Vydáno: , Leda

This Raging Light , 2015

Pedruska01
02.11.2016 4 z 5

Četlo se to rychle a snadno. Příběh byl čistý a jednoduchý, aspoň po "technické" stránce. Hned od prvních stránek si mě hlavní hrdinka získala. Dokázala vtipkovat, ironizovat, plakat i hroutit se, přesto byla stále moc silná. Autorka děvčatům Bennetovým nepřipravila rozhodně zametenou cestičku, ale snažily se s tím vyrovnat a trochu jí odmést. Jedna základní a velmi podstatná složka - rodiče - odpadla a bylo moc obdivuhodné, jak se starší sestra chtěla a zároveň musela postarat o tu mladší, aby nepadly na úplné dno.
Kniha byla trpká i sladká zároveň, hezky napsaná a dopadla v celku dobře, až na tu "složku". Nebylo to žádné top, ale mě se líbila a rozhodně jí doporučím dál. :)

Peace
18.09.2016 4 z 5

"Když někomu věříte, dáváte mu do ruky nůž, kterým vás může bodnout."

Jsem velmi mile překvapena. Čekala jsem další z řady klasických oddechových dívčích románů, ale do rukou se mi dostal příběh plný hlubokých myšlenek.
Hlavní hrdinka i přes svou nelehkou situaci neztrácela naději a kupodivu mi její vyzrálost nepřišla přitažená za vlasy.
A abych nezapomněla - musím pochválit i krásnou obálku. Naštěstí však svou krásou nepřevyšuje obsah ;o)

LilianaFalcon
30.08.2016 2 z 5

Musela jsem to odložit. Hlavní hrdinka mi byla od začátku nesympatická a styl, jakým to bylo napsané, to jen podtrhl.

Alethea_k
23.08.2016 5 z 5

Od této knihy jsem, díky poměrně nízkému hodnocení, neměla žádná očekávání. Ale z úplně nevinné love story a holky v problémech se vyklubalo něco, co vás donutí přemýšlet nad opravdu důležitými věcmi. Milovala jsem hlavní hrdinku a myslím, že to je to nejdůležitější. :)

tynka65
25.07.2016 3 z 5

Pro mne průměrná romanťárna se špetkou tragična. Četla jsem už lepší, ale zase na druhou stranu žádná katastrofa to není. :)

Iwíček
17.07.2016 5 z 5

Luxusní příběh, který určitě stojí za přečtení. V knize je ukryto tolik velkých myšlenek, které dokáží člověku otevřít oči a přesvědčí jej o tom, že se vše dá zvládnout.

ElisR1
16.07.2016 5 z 5

Nádherná obálka a povedený příběh, co víc si od knihy přát?

InFinito
02.07.2016 4 z 5

Todle je přesně jedna z těch knih, u kterých si nejsem jistá, ale pak jsem ráda, že jsem se do nich pustila.
Z nějakého popudu jsem ji včera v knihkupectví popadla, aniž bych si byla jistá, jestli ji vůbec přečtu. Večer jsem ji ze zvědavosti otevřela a začala číst a už jsem se nemohla odtrhnout. Knížka je o lidech - o tom, že ne vždy to zvládají, o tom, že se občas zachovají jinak, než čekáme, o tom, že musí žít s tím, co jim život nadělí. Je o přátelství, rodině, lásce. O zodpovědnosti.
Co se postav týče - byly reálné. Nebyly dokonalé, měly své kladné i záporné stránky. Nejvíc jsme si oblíbila Wrenny, ale i Lucille a Digby mi byli sympatičtí.
Nakonec pro mě tedy byla knížka příjemným překvapením. Jestli váháte a máte rádi YA knihy s trošku vážnějším tématem, zkuste ji. Třeba budete mile překvapeni jako já.

Siraelxy
30.06.2016 3 z 5

Nic moc jsem od ní neočekávala, proto mě překvapila - mile. Je o síle, když se musí. Je o lásce, která je komplikovaná. Je to kniha pro teenagerky, kterou jsem já, zralá žena, přečetla s chutí.
Více: http://siraelxy.blogspot.cz/2016/06/estelle-laureova-besnici-svetlo.html

Attia
19.06.2016 4 z 5

Ráda bych o Běsnícím světle řekla, že se jedná o příjemnou oddechovku, to poslední slovo mi tam ale úplně nesedí. Ve smyslu nenáročného a milého čtení, knihy, kterou máte bez nadsázky přelouskanou za jedno odpoledne, ano. Nicméně téma, jež kniha přináší, se rozhodně nedá považovat za lehké a oddechové, naopak si myslím, že je dobré se nad ním pořádně zamyslet.

mmmisulka.r
17.06.2016 4 z 5

Není to špatná kniha, jen není žádnou výjimkou. Podobných už je spousta. Každopádně je to velmi pěkné odpočinkové čtení plné nalézání vlastních sil, zkoumání vlastních možností a naděje.

ideal_alien
14.06.2016 3 z 5

Kniha je velmi čtivý nejne YA román, který bych přirovnala ke knize Dopisy na konec světa. Kniha patří k oddechovým titulům, které tolik nenadchnou, ani nezklamou. Vytkla bych název, protože s "běsnícím světlem" kniha nemá nic moc společného.

Marselle
04.06.2016 4 z 5

Byla to opravdu krásná, oddechová kniha ne jen pro mladé slečny.
Je obdivuhodné jak se v každé situaci Lucille zachová i když není dospělá a tyto povinnosti ji jsou cizí. Snaží se za každou cenu uchránit svou mladší sestru hlavně od toho aby je nikdo od sebe nerozdělil a mohly zůstat stále spolu.
Knihu navíc doplňuje opravdu krásná obálka.

DariDerek
26.05.2016 5 z 5

Pro mě nádherné objevení nové knihy, která zasahuje do YA literatury, má zajímavé téma a super zpracované. Vše ubíhá a člověk se u knihy nenudí. Více mám napsáno v recenzi v záložkách. :)

přátelství záhady rodina dospívání sestry

Estelle Laure
americká