Bella Germania

Bella Germania https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451081/bmid_bella-germania-zJs-451081.jpg 4 11 2

Mníchov 2014 Módnu dizajnérku Juliu čaká konečne jej prvý úspech. Namiesto toho sa jej svet rozpadá, pretože sa objaví muž menom Vincent, ktorý tvrdí, že je jej starý otec. Miláno 1954 Mladý Vincent prichádza z Mníchova cez Brennerský priesmyk za prácou do Milána. Prepadne šarmu krajiny, stretne Giuliettu a zamiluje sa. No Giuliettu sľúbili niekomu inému. Tragická láska si kráča vlastnou cestou a o desaťročia neskôr celkom zmení Juliin život. Bella Germania je veľký nemecko-taliansky rodinný román o troch generáciách naplnený dobovým koloritom, dramatickými zmenami a veľkými citmi. „Podal mi starú fotku. Mladý pár pred Milánskym dómom. Žena mala čierne vlasy a vyzerala ako ja. Akoby som sa dívala priamo do zrkadla. ‚To je Giulietta,‘ povedal, ‚tvoja stará mama.‘“ Dojímavý rodinný príbeh a strhujúci príbeh lásky odohrávajúci sa medzi dvomi krajinami na pozadí dejín gastarbeiterstva a terorizmu v Nemecku. Kaleidoskop farieb, chutí, vôní a hľadania koreňov. Bella Germania bol najúspešnejší nemecký debut roku 2016.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Inaque

Bella Germania , 2016

Nisus
10.06.2021 5 z 5

"V živote existuje len niekoľko chvíľ, keď sa človek cíti súčasne slobodný a v bezpečí. Väčšinou je buď jedno, alebo druhé. Alebo ani jedno. Ale teraz si želala, aby sa tento okamih nikdy neskončil."

Vyše šesťdesiat r okov histórie členov jednej sicílskej rodiny. Predstavte si Taliansko v 50. rokoch, tradičné ponímanie rodiny, kde otec je chlap v pravom zmysle slova - hlava a živiteľ rodiny, ale žena je tá skala, na ktorej všetko stojí a padá. A pre sicílčanov tej doby to platilo stonásobne. Do takýchto pomerov si predstavte mladú talentovanú ženu, ktorá vidí svoj život celkom inak, na druhej strane ale miluje svojich blížnych. Otázka, či je talent dar alebo prekliatie, ktoré zvádza zo "správnej" cesty zostáva v románe dilemou. Dráma ako sa patrí. Je tu nenaplnená láska, zložité vzťahy a ťažké voľby, pre talianov príznačná vášeň k jedlu, móda a krásne talianske historické autá. Podstatné pre príbeh sú hlavne vzťahy ale bavila ma aj trocha tej vlasteneckej trenice, lebo dej sa presunie do Nemecka v časoch gestarbeiterskej náborovej politiky, a ja som sa tak opäť raz dozvedela niečo nové.

Veľmi sa mi páčila táto kniha, úplne ma vcucla a čítala som každú voľnú chvíľu. Dostala som všetko, čo očakávam od dobrej rodinnej ságy. Je to krásne napísané a dramaticky vyvážené dielo.
Odporúčam ako letné oddychové a aj trochu smutné čítanie.

Artep25
27.04.2021 4 z 5

Tak jsem nečekala od této knihy vůbec nic a dokonce jsem přemýšlela ,zda ji mám číst ,protože společenské romány moc ráda nemám. Ale jsem ráda ,že jsem si knihu přečetla. Příběh je napsán čtivě a nenudí . Kapitoly ubíhají .Pěkný román o životě rodiny přistěhovalců z Itálie do Německa .

Autorovy knížky

Daniel Speck