Bella Donna – Paní Mantovy

Bella Donna – Paní Mantovy https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518240/bmid_bella-donna-pani-mantovy-hgm-518240.jpg 4 8 2

Bella Dona série

< 2. díl

Florencie, rok 1534 Právě si odpřisáhli věčnou lásku, teď ale musí mladá kupecká dcera Calla del Giocondo se svým milencem uprchnout z města. Samuele, dědic kosmetického impéria Bellani, je totiž obviněný, že otrávil jednu ze svých zákaznic. Jen šťastnou náhodou najde mladá dvojice útočiště u dvora v Mantově. Díky svým znalostem tajných receptur prostředků krásy získá Samuele přízeň pyšné a umění milující vévodkyně z Mantovy. Calla ale sleduje vlastní sen. Podporována synem panovnice, který se o ni neúnavně uchází, se učí číst a učiní přitom objev, který může stát mladý pár život…... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: ekniha , MOBA (Moravská bastei)

Bella Donna. Die Herrin von Mantua , 2023

Unka
05.08.2023 4 z 5

Volné pokračování Krásky z Florencie - osud další generace italského výrobce zkrášlovacích prostředků, tentokrát se děj odehrává v 16.století. Oproti 1.dílu pro mě byla kniha dějově pestřejší a navíc historicky zajímavá, protože čtenáře seznámí s detaily vzniku obrazu Mona Lisa.

Renike
18.06.2023 5 z 5

Moc krásné volné pokračování knihy Krásky z Florencie, dozvíme zase něco z italské historie z 16.století. Nepřekvapuje mě zahrnutí malířů jak Tiziana, tak i Leonarda. Jak to s dějem souvisí? Dozvíte po přečtení. Tizianův portrét je dodnes k vidění v Kunsthistoriches Museum ve Vídni. A kde se nachází druhý portrét víme všichni. Už se těším na autorčinu další knihu Bella Donna - Malířka z Říma, kde dozvíme více o rodu Bellaniů.