Divotvůrcova koncovka

5. kniha série Belgariad. Legendární sága o historii války bohů, lidí a králů, jež trvala sedm tisíc let - o neznámých zemích a událostech – o osudu a proroctví, které musí být naplněno! Smrtelná a strastiplná hra končí. Orb Aldurův je opět na svém místě, a Garion usedá na trůn jako následník Rivy Železné ruky, aby vládl jako nejvyšší pán Západu. Ale proroctví dosud čeká na své naplnění. Na Východě se každou chvíli probudí zlý bůh Torak, aby se pokusil ovládnout svět. Garion se mu musí postavit – a zabít jej, nebo být zabit. Na výsledku osudového střetnutí závisí budoucnost světa. Garion, doprovázen svým dědečkem, starým čarodějem Belgaratem, míří do Města věčné noci, kde jej Torak očekává. Na jihu zatím Garionova snoubenka, princezna Se‘Nedra, vede armády Západu v zoufalé snaze odvrátit šiky Torakových stoupenců od muže, jehož miluje. Proroctví žene Gariona vpřed... neposkytuje mu však nápovědu na otázku, která ho neustále trápí: jak má člověk zabít nesmrtelného boha?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/3038/divotvurcova-koncovka-3038.jpg 4.4131

Belgariad (5.)

Enchanters' End Game (1984)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Classic

Kniha Divotvůrcova koncovka

Terva
07.11.2015

Jest objasněním začátků ---- a konců. Trochu tu poklesna nálada, příběh by se měl dostávat do svého konce a čtenář není moc nadšený. Hlavně já, celé to dobrodružství jsem přímo hltal a teď ---- je tu konec. Vrátilo se více vysvětlování na úkor dobrodružství, ale to se dalo očekávat. Malá ochutnávka: Najednou se ze země uprostřed šiků jejich armády vynořily přízračné postavy. Byly celé v černém se špinavými ocelovými maskami na tvářích a v rukách třímaly krátké oštěpy s velkými ostrými hroty........ Kniha je opět rozdělena na několik částí a ty se zovou - Prolog, Gar og Nadrak, Mišrak ak Thull, Mallorea a Větrný ostrov. Zde končí Belgariáda, jež Pěšcem Proroctví započata byla. Běh Dějin na rozdíl od pera smrtelníkova neumdlévá, a tak v pozadí zapsaného zbývají příběhy, které navěky zůstanou za zraky našimi skryty.

marcela6183
07.07.2015

Tak nám to tak pěkně pomalu ale pozvolna graduje. Dokonce tak pozvolna, že postrádám ten správný okamžik pointy. Má to být konečné vítězství? Svatba? Duševní dozrání? Dokonalé kouzelnictví? Pro mne neuzavřeno. Bohužel. V porovnání s Elenium trilogií teď zpětně přemýšlím, jestli to nechtělo zhustit, dopracovat a vypadat zkrácenou hutnější verzi. Zpětně vzato: fakt neochotně, ale poprvé reviduju hvězdy. A krátím celou sérii na tři.
Hvězdy.
I tak - klobouk dolů za celou ságu.

Eldar80
26.04.2015

Celá sága je vlastně takovou velkou výpravnou pohádkou. Mě osobně se to těžko hodnotí a vnímám celou ságu na pomezí mezi pohádkovým výpravným příběhem a fantasy literaturou. Bohužel místo toho, aby Eddingsův alternativní svět umocňoval dojem cizího reálného světa, jsme spíše vržení do mýtického příběhu. Ale možná je to tím, že jsem četl Zaklínače od Sapkowského, protože moje období čtení fantasy literatury se dá rozdělit do 2 hlavních částí, období do Sapkowského a období po Sapkowském. Co je nejhorší autor ani v závěru nedokáže příběh vygradovat a hrdinové jsou spíše vláčeni proroctvím než, aby mohli svobodně jednat. Ale stejně jako u předešlých knih, příběh je milý, vtipný a jeho čtení i přes nedostatky nenudí jako první 3 díly. Eddings bohužel nepřináší oproti předchozí knize nic nového a proto je hodnocení i přes závěrečný díl nízké. Nejsem si jistý, ale mám dojem, že pro děti, které odmítají číst školskou doporučenou literaturu by tohle mohlo být perfektní. 70%.

MesLivres
15.07.2014

Podle mého nejlepší díl série. Naplněný dějem a pěkně zakončený :)

hrdinská fantasy

David Eddings