Bedřich Smetana : Prodaná nevěsta

nehodnoceno
Bedřich Smetana : Prodaná nevěsta https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518887/bmid_bedrich-smetana-prodana-nevesta-uC7-518887.jpg 0 0 1

Programová brožura, libreto a informace k inscenaci a opeře Prodaná nevěsta, nastudované a premiérované v Národním divadle v Praze 25. 9. 2008. Část textu přeložena na angličtiny. Program připravil Ondřej Hučín.

Hanka_Bohmova
02.07.2023

Dívali jsme se na televizní inscenaci z roku 1981, ne všemu bylo dobře rozumět, takže text libreta při ruce. Zatímco libreto Rusalky lze číst jako samostatné literární dílo, u Prodané nevěsty to spíš neplatí. Zato si ji děti oblíbily coby zdroj hlášek - "všecko je hotovo", "to je ovšem smutné", "ještě nepochopuješ?", "maminka by se zlobila, maminka by křičela" :o)
Kniha nemá nadarmo na obálce koláč - uvnitř totiž najdete recept. A také dobové fotografie, úryvky z děl Sabiny a Tyla s dohazovačskou tématikou nebo např. stránky z dobových kalendářů. Ty rozhodně stojí za přečtení. Škoda, že už si dnes nemůžu od obchodního zástupce vyžádat adresu onoho zemědělce, který celých 7 let bez všeliké správky používá parní mláticí stroj firmy Garrett a synové, o čemž se každý přesvědčiti může...

opery a operety operní libreto

Autoři knihy

Ondřej Hučín