Bojový drak

Nevýslovně mocným kouzlem byl oživen legendární Prorok. Zároveň s Prorokovým návratem připravuje Temný mág nový zničující útok na Říši růže, válku podporovanou těmi nejodpornějšími kouzly a novou, neslýchanou zbraní, která dokáže smést z povrchu země legie mužů i bojových draků. Říše nemá jinou možnost než přenést boj na území nepřítele, dřív než mágova vojska zesílí natolik, že budou neporazitelná. Bojový drak Bazil a jeho dragonýr Relkin vyplouvají s flotilou. Vydávají se však na troufalé vítězné tažení, nebo na cestu, ze které už se nikdy nevrátí?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/504/bojovy-drak.jpg 4.219

Bazil Zlomený Palcát 4.

Romány, Fantasy
Vydáno, Fantom Print

Battledragon, 1995

Kniha Bojový drak

Hoshi
27.11.2015

Bohužel jsem nečetla předchozí tři díly a docela mě to mrzí. Ke knize jsem se dostala náhodou. Ze začátku jsem se nějak nemohla srovnat s dějem, ale s trochou přemýšlení jsem se do děje ponořila. Než jsem se nadála, byl konec knihy. Příběh je vážně velmi zajímavý, zábavný a chvilkami jsem měla na krajíčku.
Jen mi to hrozně připomínalo sérii Temeraire, takže jsem si chvilkami říkala, jestli se tam neobjeví hrdinové z této série. Ale bohužel..
Určitě se poohlédnu po dalších dílech. :)

lanusinka
19.02.2013

Zatím nejlepší díl série, popis Kraheenů skvělý a i popis bitev se zlepšil. Jako největší přínos a originalitu vidím ale v tom, že jako další obyvatele světa Ryelethu přivedl na scénu dinosaury! A to naprosto uvěřitelně a se skvělým popsáním jejich chování.

draci

Christopher Rowley