Batman: Zatracení

Batman: Zatracení https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428447/bmid_batman-zatraceni-faV-428447.jpg 4 91 26

Joker je mrtvý O tom není pochyb. Jedinou záhadou zůstává, jestli mu ten jeho hubený krk konečně zlomil sám Batman, nebo jestli za tím stojí jiná gothamská zlověstná síla. Problém spočívá v tom, že Batman si na nic nevzpomíná... a čím více se noří do labyrintu tohoto případu, tím více pochybuje o všem, co se dozvídá. A kdo může být vhodnější k tomu, aby to všechno rozpletl, než... John Constantine? Háček je v tom, že i když John miluje záhady, je jedna věc, kterou má ještě radši – a to je pohrávání si s lidmi. A tak se nesourodý pár začne s Johnovou „pomocí“ hrabat v nechutných vnitřnostech Gothamu... a brzy se přiblíží šokujícímu odhalení, kdo doopravdy zavraždil Jokera. BATMAN: PROKLETÝ je průlomový hororový příběh s prvky nadpřirozena vyprávěný dvěma předními tvůrci moderního komiksu: Brianem Azzarellem (100 NÁBOJŮ, HELLBLAZER, BATMAN: EVROPA) a Leem Bermejem (HELLBLAZER, JOKER). Vydání v pevné vazbě obsahuje sešity BATMAN: PROKLETÝ 1–3 a galerii s pohledem na průběh tvorby opatřenou doslovem Briana Azzarella.... celý text

Literatura světová Horory Komiksy
Vydáno: , Crew

Batman: Damned , 2019

martinstefko
06.03.2020 3 z 5

Kniha "Batman: Zatracení" je dobrý komiks, ale jen dobrý. A to díky úchvatné kresbě, kterou Lee Bermejo jen dál dokazuje, jak výjimečným tvůrcem je. A to mu prostě nikdo nevezme, tak to je. Brian Azzarello je také dobrý scenárista a předvádí to i v komiksu "Batman: Zatracení", jen ty jeho schopnosti nejsou prodchnuty do knihy jako celku, ale jen do určitých scén. A to je přece jen trochu málo na to, aby se dalo mluvit o skutečně skvělém a výjimečném komiksu. Takovým "Batman: Zatracení" bohužel není. I když se musí vyzdvihnout něco jiného. Nakladatelství Crew se postaralo, aby kniha vyšla ve velmi povedené vazbě s průhledným přebalem, který vytváří velmi zajímavý efekt, jež vás dovede naladit na čtení. Nemluvě o tom, že formát je dost velký na to, abyste si mohli Leeovu kresbu skutečně užívat. Takže ano, komiks by vás mohl scénářem zklamat, ale jako celek přece jen zklamat nemůže, protože kresba je tu pořád úchvatná.

Centurion.d
03.03.2020 4 z 5

Kresba a celkové zpracování nádherné, příběh pekny a temný. Poradny komiks pro dospělé lidi :)

Áňa 998
03.03.2020 4 z 5

Komiks mě dostal svým zpracováním. Dějově jsem malinko tápala, ale musím říci, že se mi kniha moc líbila :-)

FireOfFilth
01.03.2020 2 z 5

Na tohoto Batmana jsem se docela těšil, temný příběh, zajímavá kresba/malba. Bohužel jsem se velmi nudil, příběh dá se říct žádný, celkově to nemělo moc hlavu ani patu. Kresba/malba vypadá na první pohled docela dobře, ale při čtení jsem si všiml dost divných technik a určitého zpracování, které se mi prostě nelíbilo.
Vystupují tu hlavně postavy z Justice league Dark, žádná mě nijak zvlášť nebavila, potěšil mě pouze pohled na Zatannu v jejich punčochách.
A taky jsem objevil chybičku v textu. "Srdeční tep sto dvacet na osmdesát šest" opravdu nebude hodnota srdeční frekvence, ale krevního tlaku.
Celkové hodnocení 35%

MartyManCZ
13.02.2020 4 z 5

Tak zaprvé, přečtěte si předtím Azzarellova Jokera...není to asi úplně nezbytné, ale pro úplnost příběhu (který ještě asi není tak úplně kompletní) je to určitě dobré. I tak to ale s pochopením možná nebude úplně na první dobrou...zatímco Joker byl syrovou zabíjačkou, tady se to přehoupne do mystična a hloubání a očisty Batmanovy duše a všechno je tu komplikovanější. Jak Black Label avizuje, je to opravdu regulérně dospělé čtení.

Jak už to píšu asi u třetí jejich knihy, tak spojení Azzarella s Bermejem je naprosto úchvatné a chlapcům to prostě opět klape. Tahle temná realistická kresba mě fakt hodně bere a navozuje tu správnou atmosféru společně se scénářem je to zase lahůdka. Textu zde není mnoho, ale za to je každá věta velmi důležitá a Azzarello si to opět užívá. Své nejlepší scénáře už možná z rukávu vyklepal, ale stále to je špička. Do toho důstojně zakomponované hajlajty z předešlých Batmanovských příběhů které vznikly z jeho pera, nebo jeho kolegů a zase tu máme bestseller :)

Z DC edice Black Label jsem četl už White Knight a Damned a oba byly skvělý...těším se na další releasy.

memphisz
11.02.2020 3 z 5

Batman jako horror s duchy a démony. Azzarello vybral osazenstvo Justice League Dark a narouboval ho na duchařský příběh z Gothamu. Ale už mu to nějak nežeru.

Harley chce na střeše znásilnit Batmana, asi jako Azzarello obdobnou scénou znásilnil adaptaci Killing Joke... Z démona Etrigana, který mluví ve verších, je rapující punker J Blood... Batman zabíjí, ale... Bruceovi rodiče jsou oproti kánonu rozhádaní a před rozvodem...

Zpracovat to takhle, a vydávat to za realistický, dospělý a temný Black Label, je ale děsně málo. Kresba pěkná, ale ani ta už není úplně můj šálek.