Baťa - švec, který dobyl svět

Baťa - švec, který dobyl svět https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79052/bmid_bata-svec-ktery-dobyl-svet-ZLG-79052.jpg 4 26 5

Tomáš Baťa, legenda prvorepublikového podnikání v ČR. 176 stran + 16 stran ilustrací.

janulka1310
07.12.2022 4 z 5

Baťa byl prostě génius. Aspoň já si to myslím :) Je to moje druhá kniha o rodu Baťů a určitě ne poslední. Chystám se na další, protože si myslím, že příběh jejich rodiny je prostě obdivuhodný.

embi
28.12.2021 5 z 5

Díky čtenářské výzvě jsem se opět dostala ke knize, po které bych jindy okem ani nezavadila. Byla by to škoda. S klidným svědomím mohu prohlásit, že to byla nejzajímavější kniha letošního roku.

zuza.floderova
09.11.2014 5 z 5

Velice dobře napsaná kniha. Nejdříve jsem si v ní chtěla jen nají informace, které jsem potřebovala do Ekonomie, ale nakonec jsem ji zhltla celou. Moc hezká, opravdu. :)

ŽabákDokvákal
15.05.2014 4 z 5

Zajímavá kniha, která stojí za přečtení. Nicméně pokud se zajímáte o život a životní dílo pana Bati, tak doporučuji nejprve si přečíst knihu "Sága o životě a smrti Jana Bati a jeho bratra Tomáše" od pana Miroslava Ivanova, která je mnohem detailnější. Až teprve potom bych doporučoval přečíst si tuto knížečku, jako takový doplněk.

rakytnik
08.02.2013 4 z 5

Mám pocit, že máme strašně krátkou paměť.
To co Baťa budoval takřka holýma rukama a dotáhl k dokonalosti, jako kdybychom zapomněli a zase objevovali zdlouhavě metodou pokus omyl.
Jeho životní příběh je neskutečný škoda jen, že máme tak krátkou paměť.

Autorovy knížky

Evžen Erdély